S první ženou nechtěl Karel Šíp mít další dítě, druhá manželka ho ale přesvědčila!

Při druhé svatbě si nechal zahrát písničku, kterou složil pro první manželku!

Už léta patří Karel Šíp (74) k naší moderátorské špičce. Původně měl ale namířeno jiným směrem, chtěl být režisérem. Tenhle plán mu nevyšel a zažil pak období, kdy měl pořádně hluboko do kapsy. Postupně se ale vypracoval až na vrchol!

Tatínek Karla Šípa (74) byl operetním hercem, což značně ovlivnilo dětství populárního moderátora. Malý Karel chodil pravidelně do divadla a většinu představení viděl dokonce několikrát.

Také vás může zajímat ...

Lístky si kupovat nemusel. „Sedával jsem v portále hned za hasičem, už mi tam automaticky dávali židli,“ vzpomínal. Dostal se ale i na jeviště.

Jeho přítomnost neušla pozornosti divadelních režisérů, a protože v operetách byly i malé dětské role, tak Karla zapojili. Postupně se vypracoval až k druhé hlavní roli v jednom operetním pásmu.

O Schellingera přišel po prázdninách!

Velkým snem byla pro Karla kariéra režiséra. Za tím účelem šel studovat filmovou školu do Čimelic. Po maturitě chtěl dělat asistenta režie v televizi, ale skončil jako asistent produkce, což se mu vůbec nelíbilo.

Byla to taková profese „kluka pro všechno“. Se svým snem se tedy rozloučil a věnoval se hudbě. Nejprve začal hrát na basu v jedné kavárenské kapele. Také to nebylo ono. Se svými kamarády si proto založil vlastní skupinu, které dali jméno Faraon. S tou začal zpívat i zpěvák Jiří Schelinger (+30).

Karel ho objevil v jedné pražské kavárně a bylo mu okamžitě jasné, že jde o mimořádný talent. S Jiřím měl nejprve štěstí a potom smůlu. Štěstí v tom, že zpěvákova skupina odjela do zahraničí, ale Jiří neměl podepsanou smlouvu, takže se mohl připojit k Faraonu.

Přes léto pak kapela vystupovala v bulharských barech. „Tři hodiny denně jsme hráli a zbytek dne se povalovali u moře,“ popisoval Karel Šíp. Plat navíc všichni dostávali v tuzexových bonech. V Bulharsku si Jiří Schelinger poprvé zazpíval svoji nejslavnější písničku Holubí dům.

A právě tohle přineslo Karlovi smůlu, protože jakmile tenhle song vyšel na desce, zpěváka mu doslova ukradl František Ringo Čech (76).

Z Prahy do Ostravy se mu nechtělo

Protože se za Jiřího Schelingera nepodařilo najít náhradu, tak s ní Karel Šíp zanedlouho skončil. „Rezignoval jsem, všechno jsem prodal a nikdy už v žádné hudební skupině nehrál,“ uvedl. Nastalo pro něho těžké období, hlavně po finanční stránce. Najednou byl bez práce, bydlel v malé garsonce na Vinohradech a scházely mu i peníze na nájem.

Rodičům o své situaci raději nic neříkal. „Bydleli v Ostravě a určitě by chtěli, abych se tam vrátil,“ vysvětloval. „Navíc by mi tam jistě začali shánět místo, což jsem pochopitelně nechtěl.“ Před otcem a matkou tedy dál předstíral, že má kapelu, jen je prostě málo kšeftů.

Krátkou dobu pak Karel pracoval jako dramaturg ve dvou pražských agenturách, ale nakonec se rozhodl, že bude na volné noze.

A opravdu, od té doby už do žádného pracovního poměru nenastoupil. Svoji cestu k popularitě začal tím, že s Jaroslavem Uhlířem (74) uváděl televizní pořad Hitšaráda. Jejich výstupy se staly stejně oblíbenými jako soutěžící písničky. Karlovi se tak splnil jeden z jeho snů, protože se mu vždycky líbily komické dvojice.

Na rozdíl od něho byl ale Jaroslav čistokrevným hudebníkem a nikdy netoužil být autorem mluveného slova. Dialogy pro oba psal tedy Karel a Jaroslav se je pouze učil nazpaměť. Pak ho to přestalo bavit, protože dával přednost tomu, sedět doma u klavíru a skládat.

Hned si jí zval do bytu!

Ačkoliv se své skupiny Faraon Karel Šíp vzdal, v jedné záležitosti mu ještě změnila život. Díky ní se totiž seznámil se svojí první ženou, zpěvačkou Marcelou Holanovou (68). Z Faraonu sice Karel odešel, ale chtěl mít vliv na výběr nové tváře u mikrofonu. Marcela přišla na konkurs a okamžitě se prý tehdy do Karla zamilovala.

Zatímco ona si hned řekla, že si ho vezme, z Karlovy strany přeskočila jiskra až při dalším náhodném setkání. Tehdy už mu bylo přes třicet a do té doby balil dívky hlavně díky svému smyslu pro humor. Jinou metodu prý ani používat nemohl, pokud to nešlo touhle cestou, nešlo to vůbec.

„Snažil jsem se, ale byl jsem velmi stydlivý, nedokázal jsem děvče oslovit na ulici nebo v tramvaji,“ přiznal.

Marcelu ovšem hned pozval k sobě domů, i když to bylo z jiného důvodu, než by se dalo čekat. Nechtěl si totiž nechat uniknout fotbalový zápas mezi Spartou a Slavií. Dvojice se sblížila nejen po osobní stránce, ale i umělecky.

Karel si Marcelu vzal a skládal jí texty k úspěšným písním. Měli spolu syna, který dostal jméno po otci. Písničky, které Marcela zpívala, zněly věrohodně proto, že zachycovaly kouzlo jejího vztahu s Karlem. Bohužel to ale netrvalo věčně.

Milenku si nakonec vzal

Za rozpadem manželství byla Karlova nevěra. Moderátor našel zalíbení v mladší televizní asistence Ivě Havránkové (45). Scházel se s ní potají v bytě, který koupili společně s Marcelou. Manželka se o milence dozvěděla, ale nechtěla se jen tak vzdát. O Karla ale bojovala marně a rozvod, který následoval, patřil k jedněm z nejbouřlivějších mezi celebritami.

Marcela úmyslně nechodila k soudu a vymlouvala se na zdravotní problémy. Novinářům stále opakovala, že s rozvodem nesouhlasí. Nakonec to ale byla ona, kdo prohrál. Požadovala vysoké majetkoprávní vyrovnání, ale z osmi milionů jí soud přiřkl pouze jeden.

Navíc se soudní spory podepsaly i na jejím zdraví, konkrétně na problémech se srdcem. Marcela trpěla arytmií a musela se nakonec podrobit operaci. Karel Šíp dokázal, že svoji lásku k Ivě myslel vážně a že se nejednalo jen o nějaké chvilkové poblouznění. Požádal ji o ruku a vzal si ji na jednom řeckém ostrově.

Poněkud nevkusné bylo, že si ke svatbě nechal zahrát písničku Čau, lásko, jejíž text napsal kdysi pro Marcelu Holanovou. Jako svědka si Karel pozval svoji dlouholetou kamarádku, herečku Jiřinu Bohdalovou (89)

Váží si toho, že je jeho žena stále dobře naladěná

Ačkoliv v prvním manželství odmítl mít dalšího potomka, po boku své nové partnerky Karel změnil názor. Dokázal si to i obhájit. Vysvětloval, že pokud už si vzal ženu o tolik let mladší, nebylo by fér odepřít jí možnost mateřství jen kvůli tomu, že on už je ve věku, kdy by chtěl mít klid.

„Kdyby člověk stále takto uvažoval, nestalo by se v jeho životě nic. V takové chvíli vstupuje do hry chemie, která je nezávislá na rozumových pochodech,“ prohlásil. Na své druhé ženě si moderátor váží toho, že z ní neustále vyzařuje pozitivní energie, je usměvavá a dobře naladěná.

Dokáže Karla i překvapit, což mu dokázala ještě před svatbou. Moderátor tehdy slavil šedesáté narozeniny a Iva mu společně se svými kamarádkami tanečnicemi zatančila kankán.

Přes svůj vysoký věk i nadále Karel Šíp září na televizní obrazovce a jeho pořad Všechnopárty patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším – a to i po patnácti letech od prvního vysílání!

Kamarád a kolega nechtěl být televizním komikem

Někdejší rozchod dvojice Karel Šíp – Jaroslav Uhlíř nebyl zrovna jednoduchý. Diváci je brali tak, že k sobě patří a vnímali je jako televizní komiky. To se Jaroslavovi jakožto hudebnímu skladateli vůbec nezamlouvalo, přímo mu to vadilo.

„Kdyby přišel a narovinu řekl, že už tu televizi dělat nebude, tak by to asi bylo lepší, než to pak nakonec bylo,“ vzpomínal po letech Karel Šíp. „Nakonec jsem to byl já, kdo navrhl, abychom se rozešli, i když mi srdce krvácelo.“

V čem se Karel neshodne se svojí manželkou?

S Ivou, svojí současnou ženou, se Karel Šíp poznal v pražském klubu Lávka, kam se přišla podívat na natáčení pořadu Horoskopičiny. Zůstala tam tenkrát i po natáčení a tím změnila život Karlovi i sobě.

Jako v každém páru i u Šípů panují občas drobné neshody, třeba v tom, na co se koukat v televizi. Karel má rád thrillery, Iva romantické komedie. „Většinou se sice přizpůsobím, ale když dávají nějaký sportovní přenos, tak vyhrávám a Iva jde spát,“ konstatoval moderátor.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...