Sabina Laurinová – Proč jí všichni muži utíkají?

Kdo ji pozná blíž, je nucen konstatovat, že to kupodivu není unylá cukrová panenka, ale veselá žena se smyslem pro humor.

Původně se měla jmenovat Linda nebo Honzík. Když se v dubnu 1972 očekával Sabinin příchod na svět, její tatínek, režisér František Laurin (85), zrovna připravoval představení s názvem Vrať se, Sábinko. Sabinina maminka přišla v té době na jednu z generálek a herečka Jana Dítětová jí řekla: „Ale Věro, proč taková jména? Měli byste dát dítěti jméno na počest tohoto našeho představení.

Také vás může zajímat ...

„ A to se skutečně stalo, krátce nato se narodila holčička a dostala jméno Sabina. Jen tak na okraj, Sábinka z představení Vrať se, Sábinko – byl pejsek. Herečka má ovšem veselou historku nejen ke svému křestnímu jménu, ale dokonce i k příjmení.

Když přišla Sabinina maminka na třídní schůzku do základní školy, představila se paní, která seděla vedle, slovy: „Dobrý den, já jsem Laurinová.“ Paní odpověděla: „Dobrý den, já jsem Klementová.“ Na to, zda má Sabina něco společného s automobilkou Laurin a Klement, se jí lidé často ptají. Rodinná sága praví, že Laurinové byli možná vzdálení příbuzní, ale neví se nic určitého.

Spolu s tatínkem umělcem Sabinu vychovávala maminka inženýrka, což je dost neobvyklé spojení. „Maminka mi do života vnesla určité racionální myšlení, jistou dávku praktičnosti a postoj zůstat nohama pevně na zemi,“ tvrdí blondýnka. Po tatínkovi zdědila herecké nadání, maminka jí zase dala do vínku smysl pro realitu, který hercům mnohdy chybí.

Éterická kráska vystudovala konzervatoř a na šestnáct let zakotvila v Divadle ABC. V útlém mládí s překvapením pozorovala mnohem starší herecké kolegyně, které před představením proběhly vrátnicí, nacpaly nákup do ledničky, na chvíli si lehly, aby si odpočinuly, a pak se v šatně proměnily v nadpozemské krásky. Když bylo po všem, odlíčily se vazelínou a utíkaly domů k rodině.

Takhle tedy vypadá ten herecký život – říkala si mladá dívka zklamaně.

„Dnes mám úplně stejný režim, stejný kolotoč a starosti,“ směje se.

Buď víc zlá

Její první zásadní televizní rolí byla potvora Lenka v seriálu Chlapci a chlapi. Byla nezletilá a role vyžadovala lechtivou scénu. „Bylo mi patnáct a provokativní Lenka pro mě představovala nelehký úkol,“ vzpomíná Sabina. Hrát potvory je pro ni vlastně protiúkol. Když například dostala úlohu Kate v divadelní hře Na východ od ráje, připadala si vyždímaná jako citron.

„Buď víc zlá, buď víc zlá, ještě víc zlá!“ volal na ni režisér Ondřej Zajíc (50). „Když jsem otvírala tu komnatu zákeřnosti a zloby, tak jsem se pomalu začínala bát, jestli se dá zase vůbec zavřít,“ říká Sabina. Dodává, že herec by měl mít nad svou rolí určitý nadhled.

Dobře ví, že kolegové, jimž se role prolínaly do soukromého života, často tu tíhu neunesli a řešili to alkoholem, který jim pak paradoxně cestu na jeviště úplně odřízl.

Nějak to vyprchalo

Milostný život krásné režisérovy dcery je dlážděný neúspěchy. Na otázku, proč jí důležité vztahy krachují, odpověděla možná sobě, ale jinak to nepřiznala nikomu. Třeba to ani sama neví – ale je to s podivem, protože Sabina je vzácně vyrovnaný člověk, který vyrůstal ve spořádané rodině. „Dá se říct, že moje vztahy jsou takové pětiletky,“ říká s úsměvem.

„Do té doby se lidé sžívají, poznávají, leccos unesou, leccos ne. Až pak by se měli brát. A já jsem nikdy po té době neměla tu potřebu do svatby jít. Nebylo to tím, že by si mě partneři nechtěli vzít. Spíš to prostě nějak vyprchalo.“ Dodává: „Všechny své partnery jsem měla moc ráda a myslím, že to bylo vzájemné.

Ale pokud si dva lidé přestanou rozumět a jejich společná cesta skončí, asi to tak má být.“ Tvrdí, že někdy měla chuť chlapa chtěl zastřelit. „Jsem ráda, že jsem v žádném vztahu nebyla vdaná. Díky tomu mám pořád čistý list,“ prohlásila po negativních zkušenostech, kterých se jí dostalo.

Může za ně rocker Pepa Vojtek (54), se kterým má Sabina dceru Valentýnu (18), a stomatolog Karel Kameník (53), jemuž porodila Maju (12). Pořídit si dítě s muzikantem je trochu hazard, ale proč to nevyšlo ani s lékařem? „Chodila jsem k němu do ordinace od svých čtrnácti nebo patnácti let. Ale musím říct, že v životě by mě nenapadlo, že by nás osud mohl spojit.

Našla jsem partnera, který splňuje moje holčičí sny,“ říkala zamilovaně, když byli s Kameníkem spolu. To už dávno nejsou a Sabina vychovává své dvě dcery sama. A bere to často s humorem.

Když za ní jedna z dcer přišla se slovy: „Mami, my jsme měli ve škole hodinu na počítačích a vyhledali jsme si tě a tys tam byla nahatá,“ odpověděla: „Aspoň vidíš, jak měla maminka kdysi hezká prsa.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...