Sandra a Vojtěch se zasnoubili. Bude do roka a do dne svatba?

Cukrářova Evička Svobodová ze seriálu Bylo nás pět si diváky zcela získala. Zmíněnou kouzelnou rolí se v té době ještě malá Sandra Nováková nesmazatelně vepsala do filmové historie.

Tehdy byla ještě světlovláska – od přírody, dnes už má vlasy barvy havraních křídel. Chodili s bratrem Adamem (40) do Dismanova dětského rozhlasového souboru a tam je svět filmu oba objevil.

Také vás může zajímat ...

Když se konal konkurs na Bylo nás pět, filmaři si vybrali oba sourozence, Sandra ztvárnila zmíněnou cukrářovu Evičku, její starší bratr Adam Novák získal hlavní roli Péti Bajzy.

Kvůli natáčení seriálu Sandra opakovala šestou třídu a Adam osmičku. V rodině byli sourozenci celkem čtyři, Eva má totiž tři starší bratry. A na tuto „smečku“ byla její maminka vlastně sama. Sandra tvrdí, že maminka je její nejlepší kamarádka. „Nikdy se nestavěla do role rodiče manipulátora.

Vždycky k nám ke všem přistupovala jako k sobě rovným a nechala nám prostor, abychom se mohli rozvíjet,“ chválí Sandra matku. Otec pracoval jako umělecký fotograf, žil si sám pro sebe. Byl umělec, pohyboval se v bohémském prostředí a propadl alkoholu. Všechna starost, výchova a zodpovědnost proto později spočívala na mámě.

Přesto Sandra vzpomíná na dětství ráda, potlačila to nepříjemné a myslí na to dobré. Se třemi staršími bratry byla legrace, na princezny si s nimi rozhodně nehrála, ani s panenkami, ale to nevadilo. Nezbývalo než se pustit do klučičích her. Rodina žila kulturním životem, chodilo se do kina, na výstavy, stále se něco dělo.

Matka s dětmi mluvila otevřeně, nic nezastírala. „Díky těmhle zkušenostem zastávám názor, že s dětmi se má jednat na rovinu. Život je drsnej a s nikým se nemazlí,“ říká herečka. Prošla si divokou pubertou, sebekriticky přiznává, že takovou dceru, jako byla ona, by docela určitě nechtěla. Začalo to ve třinácti letech, gradovalo v patnácti.

„Máma zkusila, co mohla, aby mě usměrnila, dokonce mě párkrát vezla i k psychiatrovi. Ale všechno bylo marné.

Musela jsem na to přijít sama,“ konstatuje Sandra. Poté, co v patnácti letech odešla v pátek večer za zábavou a vrátila se až v neděli, ji zoufalá matka zbila a vyhodila z bytu. Sandra pak strávila týden v umělecké rodině jednoho ze svých kamarádů, přemýšlela o sobě a šla, jak se říká, do sebe. Měla obavy, aby nedopadla jako otec – naštěstí zvítězila její pevná vůle.

Vystudovala Pražskou konzervatoř, výrazně zaujala rolí Karolíny v kontroverzním filmu Pusinky a Kristy ve filmu Protektor. Hrála také v seriálu Soukromé pasti, do širokého povědomí se dostala rolí zdravotní sestry Gábiny Šímové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Hostovala v Divadle pod Palmovkou, v Divadle Rokoko a v A Studiu Rubín.

S producentem Janem Nejedlým (50) byli dlouhou dobu považováni za vážnou známost. Seznámili se při práci na filmu Veni, Vidi, Vici.

Jan Nejedlý paradoxně nechtěl, aby v něm Sandra hrála roli Terezky, měl představu jiné, kladněji působící herečky. Jenže za Sandru se přimlouvalo několik lidí včetně autora námětu. Po několika týdnech se producent nechal přemluvit, dá se říct, že rezignoval. „Na castingu a následných kostýmkách, kde jsme se viděli, mě ignoroval, já taky vůbec nevěděla, kdo to je.

Pak ale přišla první tiskovka k filmu v Karlových Varech, po které jsme si začali povídat.

Povídali jsme si až do rána a od té doby nebyl jediný den a noc, kdy bychom byli od sebe. Připadá mi, že nás dala dohromady nějaká vyšší moc,“ popisovala tehdy Sandra. Byla štěstím bez sebe, k producentovi se záhy odstěhovala, to přitom neměla ve zvyku se svými láskami hned bydlet.

Pět let trval vztah herečky a producenta, v roce 2011 plánovali dokonce svatbu, kterou pak zrušili. Soužití ukončila nevěra. Spanilá černovláska byla producentovi opakovaně nevěrná s režisérem Vojtěchem Moravcem, který režíroval mimo jiné i seriál Ordinace v růžové zahradě, kde Sandra představovala zdravotní sestřičku.

Producent Nejedlý se ze žalu zhroutil, odvezli ho do nemocnice se zánětem slinivky.

Kromě toho se v této době ukázalo, že ač producent, s penězi příliš zacházet neumí. Přišel o luxusní pražský byt a skončil u soudu – zatímco jeho bývalá milá v náručí perspektivního, o několik let mladšího režiséra. „On je neuvěřitelně talentovaný, má ohromné nápady a pořád něco vymýšlí, je trošku blázen.

Baví mě to s ním,“ libovala si půvabná Sandra.

Vždy zdůrazňovala, že vztahů měla mnoho, a tak se jí nabízí srovnání – a sympatický režisér z něho evidentně vyšel jako vítěz. Na svatby se však Sandra dívala skepticky. Vždyť už jednu takovou veselku optimisticky plánovala, se zmíněným producentem – a sešlo z ní. Od té doby se jí do vdávání nechtělo.

V prosinci 2015 se herečce a režisérovi narodil syn Mikuláš (4). Jeho otec byl prý prvním, kdo na Sandře těhotenství poznal. „Vojta najednou na mně viděl, že mám větší prsa,“ poznamenala se smíchem představitelka doktorky Alexandry Růžičkové ze seriálu Modrý kód. Děťátko bylo plánované, bylo tím jediným, co ještě scházelo dvojici ke štěstí.

„Když jsem porodila, tak jsem si říkala, že tohle je ta největší láska, kterou mohu někomu dát. Je to čím dál intenzivnější a krásné,“ rozplývá se Sandra nad synem a vůbec nad rodinným životem.

Vypadá to, že Sandra a Vojtěch se k sobě skutečně hodí. Oba se dítěti intenzivně věnují, přizpůsobili tomu i pracovní povinnosti. Přestože měla herečka v úmyslu být ve výchově přísná, častokrát z původních plánů sešlo. „Někdy si říkám, jestli z něj nevychovám malého tyrana. Je hrozně těžké být ve výchově důsledná, když tady máte malinké dítě, které udělá ksicht a prostě v tu chvíli roztaju.

Zásad jsem porušila opravdu dost,“ bezradně krčí rameny Sandra. „Třeba jsme si s Vojtou říkali, že mu nebudeme pouštět televizi a pohádky. Když jsem byli malí, také jsme se nekoukali na televizi, měli jsme jen černobílou a pohádky tam ani moc nebyly. Tak samozřejmě pohádky u nás teď jedou,“ připouští.

Dobře si uvědomuje, že její maminka dokázala vychovat děti čtyři – a po pravdě řečeno si neumí představit, že by něco takového potkalo i ji. Tvrdí, že ji syn zaměstnává ažaž, přesto – kdyby to přišlo – by se dalšímu miminku nijak nebránila.

A co víc: konečně přehodnotila svůj názor na svatbu a zdá se, že k ní nakonec přece jen dojde. Po sedm let trvajícím vztahu dostala letos v zimě od otce malého Mikuláše zásnubní prstýnek. A věřte nebo nevěřte, řekla ano. Prstýnkem se pochlubila přátelům a fanouškům na sociální síti.

Je tuž velice pravděpodobné, že se do roka a do dne uspořádá svatba. A Sandra bude bezesporu krásná nevěsta. Doufejme, že obřad nebude přísně tajný – abychom se všichni mohli potěšit pohledem na fotografie sličné nevěsty v bílých krajkách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama