Saunování. Jaké jídlo si dát před a po?

Je tu sezona saunování. Dopřát tělu trochu relaxu, prohřát jej a odpočinout si, to jsou jen jedny z mnoha důvodů, proč je sauna tak oblíbená. Problém však může vzniknout ohledně stravování před a po návštěvě očistné sauny.

Před návštěvou sauny nesmíte hladovět!

Také vás může zajímat ...

Jestliže plánujete odpolední nebo večerní návštěvu sauny, není příliš vhodné jíst předtím těžká jídla ani velké porce. Jíst byste ale měli! Tělu rozhodně neprospěje ani to, když do sauny dorazíte hladoví. Proč je to tak? Velké jídlo několik minut před plánovaným saunováním vám může výrazně snížit krevní tlak. V kombinaci s vyšší tělesnou teplotou pak hrozí nevolnost nebo závrať.

Pokud jste se právě najedli na klasickém obědě, počkejte raději alespoň hodinu, než si žaludek trochu poradí.

Po saunování jedině něco lehčího

I po saunování je ideální být v jídle trochu střídmější. Je to stejné jako po cvičení. Počkejte si alespoň půl hodinky, aby se tělo vyrovnalo s náhlou změnou teplot. Dát byste si měli spíše ovoce a zeleninu. Chybu neuděláte ani mléčnými výrobky, tvarohem či jogurtem. Pokud se snažíte s pomocí saunování zhubnout, dopřejte si po něm pouze tekutiny.

Větší jídlo si dejte zhruba za hodinu po odchodu ze sauny.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama