Sbohem, arizonská pěnice!

Zemřela herečka Květa Fialová (88), proslulá „arizonská pěnice Tornádo Lou“ z Limonádového Joea a představitelka desítek dalších filmových a divadelních rolí.

Přesto se slavná Květa, která razila heslo, že stáří je radostná etapa, ocitla před dvěma a půl lety v Alzheimercentru v pražských Průhonicích. Měla veškerou péči včetně terapie, jež měla nemoc maximálně zpomalit, jenže nervové onemocnění neúprosně postupovalo.

Také vás může zajímat ...

Před časem musela být převezena na kardiologii poté, co jí mozek přestával vydávat pokyny k polykání potravy a přestala zvládat i běžný hovor. K tomu se přidaly i vážné srdeční problémy. Pár dní před svou smrtí byla herečka vyživována nitrožilně infúzemi a byla v bezvědomí, i když je možné, že vnímala sluchové vjemy kolem sebe.

Docházela za ní pravidelně její jediná dcera Zuzana Hášová (55), i když naděje na zlepšení nebyla.

Herecká legenda, která vyznávala budhistický přístup k životu, je už teď v zaslouženém hereckém nebi…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...