Se ženou nebyl šťastný, s touhle blondýnkou snad už bude!

Zpěvák, tanečník a herec Roman Vojtek (45) se zjara roku 2015 zasloužil o skandál, který veřejnost nepamatuje. Opustil těhotnou manželku! Dal jí sbohem několik týdnů před porodem syna Benedikta (2), přičemž spolu měli ještě i Editu (7).

Za takových okolností muži své manželky zpravidla neopouštějí, ne tak Vojtek. Šeptalo se, že tohle snad nemůže být jen tak. Zděšení čtenáři bulvárních novin se spolu s novináři pouštěli do spekulací. Kdo je schopen opustit těhotnou ženu?

Také vás může zajímat ...

Vojtek o důvodech svého útěku mlčel jako hrob, neprozradil vůbec nic, jen tvrdošíjmě opakoval, že si prostě se ženou nerozuměli.

A věřte tomu, kdo chcete. Vyučený seřizovač obráběcích strojů, který nějakou dobu pracoval jako soustružník, poté vystudoval muzikálové herectví na brněnské JAMU. Popularitu si získal coby inženýr Karel Dvořák v nekonečném seriálu Vyprávěj.

Vojtek se věnuje i podnikání, je spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia. Na pražské scéně jste mohli Romana vidět v muzikálu Pomáda, hrál i v muzikálu Dracula a mnoha dalších. Stal se historicky prvním vítězem taneční show StarDance.

Největší ztráta Pro většinu televizních diváků je Roman Vojtek mladý, bezproblémový muž, který na co sáhne, to se mu daří. Jde z role do role, sbírá ocenění a působí dojmem, že životem jen lehce proplouvá.

A líbí se ženám. Ani někteří jeho nejbližší spolupracovníci možná nevědí, že si s sebou nese trauma, se kterým se dodnes těžce vyrovnává a které má devastující vliv na jeho život. Při pohledu na věčně usměvavého herce byste skutečně neřekli, že v sobě nosí děsivé tajemství z dětství.

Tehdy mu zemřela maminka na rakovinu, o několik let později přišel i o svého otce. Zoufalý Roman Vojtek se tak musel postavit na vlastní nohy daleko rychleji než jiní. Bylo mu pouhých dvanáct let, když se dozvěděl, že je maminka nemocná.

Našla si bulku v prsu, ale lékař ji odbyl s tím, že jde o tukovou bulku. Bohužel se mýlil a Romanova matka o čtyři roky později zemřela. Příliš mnoho trápení Romanově sestře bylo třináct let, když maminka zemřela.

Tatínek se po manželčině smrti zhroutil a odešel do invalidního důchodu. Následoval první infarkt, o několik let později druhý. Ten už nepřežil. Syn se musel naučit prát, žehlit, vařit, uklízet a obecně se mu kvůli rodinné tragédii změnil žebříček hodnot.

Velmi bolestný pro něj byl i moment, kdy mu jeho sestra Edita krátce po otcově smrti oznámila, že se stěhuje s přítelem do Bolívie. Od té doby ji Roman neviděl. Navíc sestřiny bolivijské začátky byly dramatické, ihned po příjezdu zjistila, že přítele vlastně už nemiluje.

Potkala jiného, ten záhy odcestoval do Španělska. V té době už tam mladá žena živořila a dokonce onemocněla tyfem, byla v nebezpečí života. S bratrem si jen telefonovali. Ten se stáhl do sebe, s nikým nekomunikoval, celých deset roků neslavil Vánoce.

O několik let později potkal budoucí manželku Terezu (37), se kterou založil vlastní rodinu, aniž tušil, že tenhle svazek skončí katastrofou. Vojtkovy pracovní úspěchy jsou vykoupeny velkým osobním utrpením.

Nicméně poslední dobou vše nasvědčuje tomu, že kapku štěstí mu do života přinesla pohledná dívka jménem Petra Vraspírová (30). Nemohli být spolu Studentka Taneční konzervatoře a JAMU tamtéž tvrdí, že svou práci miluje a jejím hlavním cílem je tvrdě na sobě dřít.

S Romanem Vojtkem, otcem dvou malých dětí, se poznali při práci na muzikálu Mamma Mia! Tedy v době, kdy hercova manželka Tereza čekala druhého potomka. Toho, že jsou milenci, si prý nevšimli ani jejich kolegové z práce.

Vůbec to na sobě údajně nedali znát, chovali se k sobě nesmírně profesionálně. Herec tvrdil, že desetileté manželství ukončil kvůli pocitům prázdnoty a marnosti. Dospěli se ženou do bodu, kdy už spolu nemohli být.

Vojtek podle svých slov manželce vysvětlil, že není šťastný a hledá něco jiného. Útočiště mu po rozchodu poskytla kamarádka Jitka Čvančarová (39) s manželem Petrem Čadkem (39). Ti mu do začátku půjčili byt na Malé Straně.

Decibely lásky Za to, že jsou z Petry a Romana partneři, však kupodivu nemůže jejich práce na muzikálu, ale město Plzeň. Když Vojtek natáčel v Plzni film Decibely lásky, potkali se tam ti dva náhodně na ulici.

Natáčelo se totiž hned vedle domu, kde má Petra byt. A co se jim navzájem na sobě líbí? Roman je podle Petry moc hodný člověk a nádherný chlap. A ten zas na partnerce nalezl všechno, co kdy hledal u ženy.

Skvěle se doplňují. Herec konečně působí šťastně, vypadá, že by své plavovlasé lásce nejraději snesl modré z nebe. Po rozchodu s manželkou si prožil peklo, pak ale našel svého anděla, který ho z temnot vyvedl.

Avantýra evidentně přerostla ve vážný vztah. O tom, že s Petrou jednoznačně počítá i do budoucna, svědčí mimo jiné fakt, že ji seznámil s milovanými dětmi. Následovalo i společné bydlení. Muzikálová zpěvačka opustila Plzeň a přestěhovala se k Romanovi do pražského pronajatého bytu.

Ukončila zároveň i angažmá v plzeňském divadle a rozhodla se žít pražský život na volné noze. I „papírově“ se vše vyřešilo, protože sedm let trvající manželství Romana Vojtka a Terezy Vojtkové bylo rozvedeno překvapivě brzy, už v létě 2016.

Herec se nechal slyšet, že na rozvod záměrně spěchal, nechtěl, aby jeho přítelkyně nesla nelichotivou nálepku milenky ženatého muže. Po rozvodu se bývalí manželé dohodli na majetkovém vyrovnání, a dokonce se navzájem seznámili i se svými novými partnery.

Přirozená a přátelská Došlo i k další pozitivní změně: před loňskými Vánoci se pár nastěhoval do vily v Řitce, kterou předtím obýval Vojek s manželkou. Ta tu po nějakou dobu ještě bydlela, loni však uvolnila dům Romanovi s Petrou, protože se zrovna stěhovala k milionářskému synkovi Jakubovi Malinovi (29).

Herci se tudíž jistě ulevilo, získal jistotu, že jeho žena žádnou nouzí trpět nebude. Sám má pocit, že v centru Prahy by dlouho žít nevydržel, u něho vyhrává idylický venkov. Nejvíce si cení toho, že si jeho děti rozumějí s jeho přítelkyní.

Řekl k tomu: „Musí to buď klapnout, nebo ne. A já měl štěstí. Protože Petra je taková, jaká je, tak děti na ni slyší a nemají s ní problém.“ Hlavní podle Vojtka je, že Petra se nesnaží dětem suplovat matku, to by bylo příliš křečovité.

Je přirozená a přátelská, děti to vycítí. Ona, Editka a Benedikt mají krásný, kamarádský vztah. Petra si pochvaluje, že Editka si k ní našla velmi rychle cestu sama. Děvčátko ví, že i Petra má rozvedené rodiče a že se jí může kdykoliv na cokoliv zeptat.

Často to spolu probírají. Ostatně k malým dětem má Petra pozitivní vztah, je na ně zvyklá díky tomu, že má dvanáctiletého bratra. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...