Sean Connery – Leštil rakve a pak se staj Jamesem Bondem

Jako mladík stál nahý modelem budoucím sochařům a sochařkám. Jako kulturista skončil třetí v soutěži Mr. Universe. Jako herec se stal nejcharismatičtějším Jamesem Bondem v historii. Sean Connery je legenda. Jedno je jasné. Jako vzor pro dětičky statný Connery rozhodně sloužit nemůže. Ze školy totiž odešel už ve třinácti letech.

Po několik dalších let se syn řidiče kamionu a uklízečky protloukal, jak se dalo. S pomocí rodičů nemohl počítat.

Také vás může zajímat ...

Sami žili ze dne na den.

Krůček ke slávě a přízni žen

A tak mladý Connery posiloval svaly u Britského královského námořnictva, rozdával ručníky v lázeňském domě, rozvážel mléko, jezdil na bagru, pracoval v tiskárně. Také si udělal kurz na leštění nábytku, aby se vzápětí nechal v jednom z pohřebních ústavů zaměstnat jako specialista na leštění rakví. Stále častěji ho však napadalo, že by mohl využít svého dobře stavěného těla.

Na známé umělecké škole Edinburgh College of Art své modely velmi dobře platili, a tak tam Sean rád pózoval v rouše Adamově, případně v brnění římského válečníka. Protože mu neustále někdo chválil mohutné svalstvo, rozhodl se věnovat kulturistice naplno. Už jako profesionál se dokonce zúčastnil nejvýznamnější světové přehlídky Mister Universe. Skončil třetí.

Údajně jenom proto, že mu oproti konkurentům chyběly centimetry. Svaly ale měl prý tehdy bezkonkurenčně nejlepší.

Odtud byl už jen kousek k filmovému plátnu, ke slávě, k přízni krásných žen, k milionům dolarů.

Ulovila ho Bond girl

Role svůdníka se Connery ujal skutečně zodpovědně. Dokonce ho to málem stálo život. To když se dvořil své herecké kolegyni Laně Turner (†74) tak okatě, až si to s ním přišel vyřídit její tehdejší přítel Johnny Stompanato (†32) osobně. Při natáčení vrazil rozzuřený mladík přímo na plac a mával překvapenému Connerymu před očima pistolí. Na místě však dostal od svalnatého soka pořádný výprask.

A za pár týdnů za záhadných okolností zemřel. Dlouho se dokonce šuškalo, že si ho nechal odstranit z cesty Sean Connery osobně. Měl se zmínit svým kamarádům z mafie. S první manželkou Diane Cilento (†78) zplodil svého prvního potomka, syna Jasona (55), který se živí jako herec. Na jedenáct společných let však australská herečka nevzpomínala vždy v dobrém.

Ve své knize My Nine Lives neboli Mých devět životů dokonce napsala, že ji její slavný muž několikrát velmi surově zbil. Sean Connery její obvinění vždy zásadně odmítal. Nicméně exmilenek, které si postěžovaly na jeho značně hrubé chování, bylo bohužel víc. To, že skončil v posteli se svou Bond girl Ursulou Andress (81) nikoho zvlášť neudivilo, ačkoli se jen krátce předtím poprvé oženil.

Tato představitelka Honey Rider se ve filmu Dr. No vynořila z oceánu. Lovila mušle a v životě své filmové partnery, Jamese Deana (†24), Jean-Paul Belmonda (84), Marlona Branda (†80).

Ursula i Sean si navzájem udělali pomyslné zářezy na pažbách a život šel dál.

V posteli s každou druhou

Románek s Brigitte Bardot (83) byl z jeho strany něco jako oběť. Během natáčení westernu Shalako Bardot totiž dělala produkci velké problémy, a dokonce prý vyhrožovala, že odjede a už se nevrátí. Filmaři tedy požádali charismatického herce, aby kolegyni trošku zklidnil. Udělal to přes postel. Zvláštní, ale účinná pedagogická metoda.

To důvod, proč se dal tak rychle dohromady se svou současnou ženou Micheline Roquebrune (88), zní dost nepedagogicky. Když se potkali, rodilá Francouzka nemluvila anglicky a rodilý Skot zase neuměl ani jedno slovo francouzsky. „Čili tu byla jen malá pravděpodobnost, že bychom spolu zavedli nějaký nudný hovor.

Proto si od začátku tak rozumíme,“ nechal se slyšet slavný herec, který, ač u oltáře slíbil věrnost, i svou druhou ženu při každé příležitosti neváhal podvést.

Bonda už má plné zuby

Znalci bondovek tvrdí, že byl určitě nejslavnějším a nejpohlednějším agentem 007 vůbec. A to i tehdy, když vyšlo najevo, že mu, když hrál Bonda, vždycky museli na hlavu připnout příčesek. Vlasy totiž začal ztrácet už v 21 letech. „To mi nikdy vrásky nedělalo. Zvlášť, když jsem zjistil, že chlapi bez vlasů obvykle dostávají zajímavější role,“ žertoval na toto téma.

K samotné postavě agenta 007, která mu zajistila nesmrtelnost, neměl tak vřelý vztah, jak byste předpokládali: „Pořád se mě na toho zatraceného Bonda někdo ptá.

Jsou chvíle, kdy bych ho nejraději zabil.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...