Sedmikrásky pro krásu a zdraví

Najdete ji nejen u nás ale i po celé Evropě a Severní Americe! Sedmikrásky vypadají jako maličké kopretiny. Jsou bíložluté, občas zbarvené do růžova. Už od středověku se využívaly k léčbě špatně hojitelných ran.Čestné místo si proto získala hlavně v kosmetice a bylinných sirupech. Jaké jsou její účinky?

Něžné jarní pohlazení

Také vás může zajímat ...

Sedmikrásky obsahují minerální látky, ovocné kyseliny, antioxidační fluoridy a hydratační polysacharidy.Kombinací všech těchto látek vzniká elixír pro zářivou a zdravou pleť! Výtažky použité v krémech a další kosmetice napomáhají ke zklidnění, rozjasnění a celkovému omlazení pleti.

Příznivým vlivem sedmikrásky můžeme hýčkat jak obličej, tak vlasy i kůži na celém těle!

Tipy na osvěžující nápoje:

•Sedmikrásková limonáda

Smícháme sedmikráskový sirup (z lékárny) s perlivou vodou nebo tonikem. Můžeme přidat šťávu z citrónu, natrhané sedmikráskové kvítky a led. Sirup dávkujeme dle vlastní potřeby, doporučujeme vyzkoušet podle chuti.

•Sedmikráskový ledový čaj

Podle návodu uvaříme sedmikráskový zelený čaj s lípou a heřmánkem a následně necháme vychladnout. Ochutíme sedmikrásovým sirupem (ideálně v poměru 1:10), přidáme citrónovou šťávu a promícháme. Pro větší osvěžení můžeme přidat led a opět kvítky naší oblíbené sedmikrásky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...