Seriál Ulice – Sušenky pidlomrky

Také tenhle název sušenek od Lumíra a Jardy jen označuje „obličejíky“ na nich vytvořené. Jejich příprava není moc složitá a ozdobit si je můžete podle sebe.

Potřebujete:

125 g změklého másla, 100 g měkkého tvarohu, 100 g třtinového cukru, 70 ml datlového sirupu, 1 vejce, 250 g jemné špaldové mouky, 1 lžičku prášku do pečiva, špetku soli, hrst hrozinek (nebo brusinek), hrst mandlí

Postup:

  1. Vařečkou utřete máslo s tvarohem a cukrem. Přidejte vejce a pak mouku smíchanou s práškem do pečiva a solí a datlový sirup. Vypracujte těsto.
  2. Na plech vyložený pečicím papírem pokládejte bochánky nebo placičky z těsta. Potřete je bílkem a poté na každou dejte rozinku nebo brusinku jako jedno oko a mandli jako druhé oko. Obličeje můžete dotvořit malým x, které vyznačíte nožem v dolní polovině placičky. Případně udělejte obličej, jaký chcete.
  3. Sušenky pečte v troubě předehřáté na 180 °C přibližně deset minut. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...