Seriálová hvězda Bára Štěpánová škemrá u partnera o peníze jako malá holka!

Finanční problémy málem zavinily, že přišla o vytoužený luxusní dům!

Matkou se stala Bára Štěpánová (59) díky „revolučnímu“ nadšení v roce 1989. Jak se ukázalo, tahle role jí moc neseděla. Mnohem lépe jí prý jde role smutné holčičky, pokud chce něčeho dosáhnout u manžela!

O herečce Báře Štěpánové bylo hodně slyšet už v 80.letech. Nejednalo se vždycky jenom o její role, Bára provokovala i svými postoji nebo akcemi. Nejslavnější z nich byla ta, kdy společně s recesisty vypustila v Praze na Vltavu maketu modré velryby. Herečka chodila i na demonstrace a na jedné z nich byla i zatčená. Neskončilo to listopadem 1989, Bára o sobě dává vědět svými názory i dnes.

Také vás může zajímat ...

Mnohem více pozornosti i sympatií si ale získala svými rolemi, hlavně tou v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Nadšení postupně vymizelo

Rodačka z Prahy měla doma ke kultuře blízko. Tatínek byl literárním vědcem a hudebním kritikem, maminka učitelkou. Rodiče se snažili dceru vést uměleckým směrem. Naučila se tak hrát na klavír a na kytaru, chodila zpívat do dětského sboru. Hlas měla asi hodně dobrý, když jako malá účinkovala dokonce v operním souboru Národního divadla.

Po vystudování konzervatoře si Bára zahrála v oblastních divadlech. Ještě v 80. letech se seznámila se svým budoucím manželem, Lubošem Rychvalským (55). Měla s ním dceru, ale i když manželství vydrželo hodně dlouho, většinu času bylo jenom formální. Luboš totiž po roce 1989 začal studovat teologii a vztah tak reálně skončil po pár letech.

Původní nadšení, kdy se oba „rebelové“ setkali na jedné demonstraci a kdy v radosti z pádu režimu počali na Vánoce dítě, postupně vymizelo.

Životy obou partnerů se najednou vyvíjely úplně jinak: z Báry se na čas stala dokonce sekretářka prezidenta Václava Havla (+75).

Mateřská na tři měsíce

Temperamentní herečka se zrzavými vlasy nikdy nepatřila k těm, které by se spokojily s rolí ženy v domácnosti. Její vztah k dceři ale ukázal, že ani mateřství není něčím, co by jí naplňovalo a dávalo smysl života. Kdyby bývalo nedošlo k onomu početí v nadšené „revoluční“ době, možná by se Bára ani matkou stát nechtěla. Odstup měla každopádně už od začátku, kdy přivedla dcerku na svět.

S kojením se příliš nezatěžovala. „Neměla jsem z něj rozkoš, o které některé maminky mluví,“ popisovala. Vadilo jí také, že dítě nepřibírá na váze tak, jak by po kojení mělo, takže mateřské mléko nahradila umělým a do práce se vrátila už čtvrt roku po porodu. O dceru se pak starala její matka a později chůva.

Zajímavá situace nastala tehdy, když si Bára našla nového partnera a odstěhovala se za ním za Prahu. Tehdy zůstala dcera v péči svého otce. Herečka to obhajovala tím, že by pro ni bylo komplikované dojíždění do školy, což byl samozřejmě pochopitelný argument, bylo ale vidět, že jí takový stav spíše vyhovuje. Na vztahu s dcerou se to ale naštěstí nijak nepodepsalo, vycházely spolu dobře.

První manželství oficiálně udržovala vlastně také kvůli ní.

Nechtěla s Lubošem Rychvalským řešit u soudů úpravu péče o dceru a tak s rozvodem počkali, až bude plnoletá.

Děti už ne, raději psy!

Novým partnerem Báry se stal trumpetista Miroslav Barabáš (57). Seznámili se na jednom koncertu a nejprve to vypadalo jen na úlet pro jednu noc. Bára se původně zajímala o bubeníka z jedné kapely, dostala ale košem a tak si vyhlédla trumpetistu. Myslela si, že pro Miroslava půjde hlavně o zážitek dostat do postele celebritu. Takhle mu to také do očí řekla. Odpověď herečku šokovala.

Miroslav upřímně prohlásil, že Báru nezná. Z jedné noci se rychle stal vztah, který ale nebyl posvěcen společným potomkem. Jeden čas ho sice Bára s Miroslavem prý plánovali, i když se to vzhledem k hereččinu vztahu k vlastní dceři nezdá moc věrohodné – rozmysleli si to ale, když viděli, jak jejich děti z předchozích vztahů prožívají pubertu. Místo dětí tak dali přednost psům.

Miroslav se ovšem nemusí cítit ošizen, protože Bára se prý jako dítě chová. Vytvořili si mezi sebou model malé holčičky, která si se smutným pohledem řekne o peníze. „Jednou jsem například v obchodě viděla kabelku za třicet tisíc korun, kterou jsem moc chtěla,“ vysvětlovala herečka. „Přišla jsem za Mírou, sehrála scénku malé holčičky, která po ní touží, on zase zahrál silného chlapa.

Šel se mnou do obchodu, kde jsme v téhle hře pokračovali, a já kabelku dostala.“

Bydlení v ohrožení

Další „specialitou“ Bářina vztahu je to, že nespí s manželem v jedné ložnici. Každý má své soukromí, svůj pokoj a oběma to tak vyhovuje. Herečka ví, že je to tak trochu snobské, ale líbí se jí to. Připomíná jí to dobu, kterou obdivuje: šlechtické rodiny v Anglii na začátku minulého století. Ty ale většinou nemívaly vážné finanční problémy, jaké Báru před časem postihly.

Seběhlo se hned několik nepříznivých okolností. Jednak kvůli své lehkovážnosti nezaplatila zdravotní pojištění a jeho vymáhání dospělo až k exekuci. A za druhé tu byly finanční problémy bývalého manžela, které s ní byly rovněž spojené. V ohrožení se pak ocitlo i její současné vymodlené bydlení, pro změnu kvůli finančním problémům Miroslava.

Také on se zadlužil, i když se nejednalo o vysoké částky. Věřitelé ale nechtěli čekat a tak se krásný dům v Zákolanech ocitl v zástavě. Pro Báru by to byla tím větší rána, že dům byl psaný jen na Miroslava.

Stres a napětí se na herečce podepsaly tak, že podle jejích slov navštěvovala i psychiatra.

Chtěla by hrát naivku

Když se Bára ohlíží za svým hereckým životem, říká: „Ta moje kariéra zase taková hitparáda není. Myslím, že toho mám ještě více před sebou než za sebou. Celkově nemám ráda exkurze do minulosti. “ O svých rolích prohlásila, že hrála vždy energické, rázné, emancipované a občas potrhlé dívky a ženy.

„Jestli tak na lidi působím, evidentně to hraji dobře, protože já taková doopravdy ani trochu nejsem!

Moje vysněné role byly vždycky spíše zadumané holky nebo naivky.“

Trému před diváky alkoholem rozhodně neřeší

Stejně jako mnozí její kolegové, ani Bára se netají tím, že mívá před živým vstoupením trému. „Nikdo z herců není úplně ostřílený,“ konstatovala. Zatímco někteří umělci to řeší tím, že se před představením „nadopují“ trochou alkoholu, Bára si skleničku dá ráda až poté, co spadne opona. Nebere ale herectví zase tak vážně.

„Když my herci budeme špatní, maximálně někomu zkazíme večer a z toho se diváci vyspí,“ řekla.

„Horší však je, když třeba doktor zkazí operaci, to je nenávratné.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...