Seriálová hvězda Plánková se ztrácí před očima! Opustí svoje fanoušky?

Hvězda seriálu Ordinace a První republika už má natáčení plné zuby. Co ji štve? A kdy řekne všemu dost?

Poslední dobou bývá vidět v televizi snad snad v každém seriálu. Teď právě v seriálu Krejzovi. Jenže to už začíná být pro herečku Markétu Plánkovou (40) únavné. Rozhodne se nakonec všeho nechat a žít si v poklidu jenom tak na venkově, kde s manželem Danielem Častvajem (44) už roky bydlí?

Každý si ji pamatuje hlavně jako blonďatou doktorku Magdu Mázlovou ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Za tu dobu si už ale herečka Markéta Plánková (40) vyzkoušela celou řadu rolí a stále ji je možné vidět v předních českých seriálech. Je to ale přesně to, po čem touží? Nebo by se raději vrátila ke svým uměleckým kořenům a předvádění na place pověsila na hřebík?

Také vás může zajímat ...

„Někdy už mám herectví plné kecky,“ svěřila se. Teď se navíc ukazuje na televizních obrazovkách ve známém seriálu Krejzovi, kde hraje jednu ze čtyř dcer Václava Postráneckého (75) a kde je navíc vystavená nemalému nebezpečí. „Máme spoustu nástrah, protože u nás v seriálovém domě máme veterinární stanici.

Takže třeba večeříme a přiletí k nám kakadu nebo přileze nějaký pavouk,“ podělila se o své obavy Markéta. Na podobné strasti si postěžoval i její současný kamarád a kolega herec Jan Šťastný (52). Přesto to není nic proti tomu, když musela týden co týden točit kriminální sérii Mordparta. Často se pak vracela domů s modřinami a náladou pod psa.

Navíc by to nebylo poprvé, co Markéta nechala své kolegy tak trochu ve štychu a zmizela zničehonic z očí svým obdivovatelům.

Sekne natrvalo s hraním?

Před časem se také nechala dobrovolně vypsat právě z Ordinace, když už si v ději jako postava připadala zbytečná. V Krejzových zase údajně trpí tím, že je převážně v ženském kolektivu, což je i po práci doma s dcerami a jí prý vždy vyhovovala spíš převážně mužská společnost. Na první dojem ale očividně na chlapy zase tak dobře nepůsobí.

Důkazem toho je její současný seriálový manžel Filip Blažek (44), který kraje v Krejzových právníka. „S Markétou Plánkovou jsme se do té doby nikdy před kamerou nepotkali. Nevěděl jsem, co můžu čekat,“ nechal se slyšet nejistý herec. Pak se ale obavy nepotvrdily a nutno dodat, že by z nich byl opravdu pěkný páreček. To ale nic nemění na tom, že má Markéta občas zaječí úmysly.

Dřív totiž dělala učitelku hudby a k tomu umí hrát hned na několik hudebních nástrojů včetně akordeonu, klavíru a kytary.

Nechá se nakonec školou zlákat?

Pro peníze je schopná udělat hodně

Rozhodující pro ni můžou být i ústupky, které musí kvůli natáčení chtě nechtě podstupovat. Řeč je o jejích typických blond vlasech, díky nimž ji každý zná bez ohledu na to, že je původně brunetka. Jenže už kvůli Mordpartě a teď znovu kvůli primáckému seriálu musela svůj osobitý vzhled změnit. Paruka prý totiž nepřicházela vůbec v úvahu. „Už jsem to vzdala.

Zezačátku mě všichni viděli jako blondýnu, takže svoje hnědé vlasy jsem neměla dlouho. Pak přišla Mordparta a s ní zrzavé období. V Krejzových zase došlo na lámání chleba a obarvování,“ popisuje čerstvá zrzka. „S tímto odstínem barvy jsem spokojená. Musím říct, že je to hezčí odstín, než jsem měla minule,“ uvažuje.

Na rozdíl od své herecké kolegyně, čerstvé padesátnice Vandy Hybnerové (50), která je také považovaná za absolutní blondýnku, to vzala ještě dobře. „I po dvou měsících natáčeních je pro mě šok se vidět ráno v zrcadle. Je s tím i dost starostí, protože se musí tak výrazný barevný odstín neustále obnovovat.

Nikdy jsem svému účesu takovou péči nevěnovala, těď v kadeřnickém křesle končím každé tři týdny,“ postěžovala si Vanda.

Nechce mít z dcer cvičené opice

Po takových nepříjemnostech není divu, že Markéta nemá zájem své dvě dcery Julii (7) a Agátu (11) vodit po filmových castinzích. Sama něco takového ani nezná. Má totiž štěstí, že jde doslova ze seriálu do seriálu. Kdo ji nepostřehl v hlavní roli První republiky, může si ji pamatovat ještě z Cest domů nebo Rodinných pout.

Své dcery chce něčeho takového ušetřit, ale ve starší Agátě už se začíná probouzet touha po showbyznysu. Už teď byla na muzikálovém táboře a do budoucna se chce věnovat zpěvu. Markéta na to ale zatím neslyší a hlavní je pro ni to, aby dcery chodily do školy a trávily čas s dětmi. Ví totiž, jak to na zkouškách chodí.

Bude je držet od světa celebrit?

Stává se z ní lesní žena na venkově?

Její možný útěk do totální samoty dokazuje i fakt, že si před časem s manželem, reportérem Danie- lem Častvajem (44), předělali menší chatu na takové lesní stavení. O přírodním stylu vypovídá i hodnota nemovitosti v řádu jednoho milionu korun.

Momentálně už sice bydlí v rodinném domku, přesto se ale Markéta zpátky do hektického hlavního města vrátit nehodlá a trvá na tom, zůstat na vesnici i přes občasné komplikace, kterým se mimo civilizaci prostě nevyhne. „Když se v únoru probudíte v šest ráno zimou a zjistíte, že nemáte naštípané třísky, zase taková idylka to není,“ zavzpomínala na krušné začátky.

V životě je ale už na lecjaké nepříjemnosti zvyklá. Jedním z jejích prvních partnerů byl totiž herec Roman Štolpa (54), který měl svého času velké problémy s alkoholem, a musel dokonce podstoupit drsnou odvykací léčbu. To je ale pro Markétu minulost. Teď už řeší jakékoli stresové období jógou.

Bude to ale na dokonalou idylku stačit?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...