Sestra se pomstila sladce záletnému příteli

Naletěla na jeho řečičky stejně jako všechny před ní. Po rozchodu vzala ale spravedlnost do svých rukou a svůdníka vytrestala.

Byl to hajzlík, jaký se vidí jen málo. Zklamaných žen a pošlapaných dívčích srdcí byly dvě desítky jen v našem malém městě a jeho okolí. Když to začal zkoušet na mou sestru, tušila jsem, jak to dopadne. Láska je ale slepá! Tento pořádný úlet, o kterém vám píšu, se udál v dobách našeho mládí. Bylo to v šedesátých letech v krušnohorském městečku Klášterec nad Ohří.

Také vás může zajímat ...

Možná si o něm někteří zúčastnění dodnes vyprávějí, neboť dohrou vyřizování si účtu s místním záletníkem a svůdcem byl soud…

Blížil se maškarní

V mládí byly naší oblíbenou zálibou taneční zábavy, čaje, a hlavně maškarní plesy. Vymyslet zajímavou, nápaditou a originální masku byla pro nás všechny velká motivace a my se tím náramně bavili. Tehdy měl jen málokdo doma televizi, a pokud ano, program začínal stejně až Večerníčkem. A tak jsme se bavili jinak, než dnešní mládež. V čem byla tedy tato běžná společenská událost tehdy jiná?

Moje sestra právě prožívala rozchod s tímto povedeným přítelem. Nezachoval se k ní hezky, jako ostatně ke všem, a ona to nesla velmi těžce. Propadala depresím a nebavilo ji v podstatě nic. Nepomáhalo žádné rozptýlení a ani čas tomu nedokázal ulámat hroty. Až najednou změna!

Miloval hašlerky Z tváře zmizela chmura, sestra byla jako vyměněná a při šití kostýmu na maškarní ples si dokonce vesele prozpěvovala. Kostým ji očividně zaujal a na ples se náramně těšila. „Půjdu za hašlerku!“ svěřovala se všem nadšeně a v očích se jí zračila nedočkavost. Nakoupila tyto tehdy zvlášť oblíbené bombony a rozhodně jimi nešetřila.

Kostým se povedl, neboť byl šitý s nadšením.

Konečně přišel tolik očekávaný den a my s partou kamarádek vyrazily.

Jako mlsní kocouři

Kostým hašlerky měl úspěch, a jak se dalo očekávat – bombony z něho během večera rychle mizely. „Jen ať si dají!“ Sestře očividně nevadilo, že jí tanečníci během tance neomaleně „odrbávají“. Zejména bývalého přítele pobízela, ať si dá hašlerky na usmířenou. Ať si jich dá, co nejvíce, než je ostatní kluci sní. Nikoho tehdy ani ve snu nenapadlo, že by za tím vším mohla být pomsta.

Sestra byla zdravotní sestřičkou, snadno si obstarala agresivní projímadlo, a to napíchala injekční stříkačkou do hašlerek. Věděla, že my, holky, držíme ty své diety, zatímco kluci se o hašlerky poperou. Tehdy přála pomstu celému mužskému pokolení! Stálo jí to za to! Následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Kapacita toalet ani zdaleka nezvládala nápor, a tak se museli tanečníci rychle uchylovat do nejbližšího okolí budovy, a to ve velkém. Společenské zařízení bylo v obležení a byli tací, kterým se nepoštěstilo ze sálu vyběhnout včas.

Skutečnost vyšla samozřejmě najevo a ne všichni byli velkorysí, aby takový pořádný úlet pochopili a s humorem si řekli, že když nejde o život, nejde o nic, a že se vlastně krásně pročistili. A tak celá záležitost skončila nejen tím, že musela sestra následky svého činu uklidit, ale ještě se z něho zpovídat.

Ale i tak, jak u soudu hrdě přiznala, to prý stálo za to!

Olga (77), Chomutov .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...