Sestra si dělá zbytečné výčitky kvůli jedné tragédii!

Nikdo z nás nemůže za to, když si život ničí někdo druhý

Někdy na sebe člověk bere tíhu cizího osudu, i když s ním má jen málo společného.

Moje sestra Veronika měla vždy smysl pro spravedlnost a pro pořádek. Léta pracovala jako magistra a k lékům, které v lékárně vydávala, pravidelně přidávala i úsměv nebo nějakou radu. Jenže pak se stalo něco, co jí zlomilo.

Také vás může zajímat ...

Byla hlavní podezřelou

Díky svým schopnostem a zkušenostem zastávala Veronika už dávno funkci vedoucí lékárny. Měla celkem schopné podřízené, jen jedna z nich byla trochu problematická. Často chodila do práce pozdě, někdy měla očividně špatnou náladu i před zákazníky. Jmenovala se Gábina a bylo jí pětadvacet.

Sestra na ní často nadávala, současně jí ale litovala, protože o ní leccos z doslechu věděla a chápala, že má složitý život. Po nějaké době se mi Veronika svěřila, že má podezření na rozkrádání léků. Nacházela totiž čím dál tím víc receptů, které vypadaly jako falešné. A jednalo se o takové léky na předpis, o které měli zájem narkomani, protože mohly posloužit pro přípravu drog.

Hlavní podezřelou byla pro Veroniku právě Gábina.

Bylo jí to líto, protože všechno směřovalo k tomu, že se s ní bude muset rozloučit.

Přišla její matka

Proti Gábině nasbírala sestra bohužel dostatek důkazů. Dala jí na vybranou: buď jí nahlásí nebo její podřízená odejde dobrovolně. Gábina prosila, ať dostane ještě šanci, ale marně. Vyřešila to tak, že přestala chodit do práce. Za dva týdny do lékárny přišla starší žena a ztropila skandál. Byla to matka Gábiny.

Její dcera po odchodu z lékárny spáchala sebevraždu a ona to dávala Veronice za vinu. Vyšlo najevo, že Gábina rovněž brala drogy a léky kradla pro sebe i pro svoji partu. Ačkoliv si sestra nemusela nic vyčítat, otřáslo to s ní tak, že dala v lékárně výpověď. Marně se jí od té doby snažíme přesvědčit, že za smrt Gábiny nemůže. Ona tam se svým problémem už přišla.

Měla ji Veronika snad krýt?

Zajímalo by mě, co si o tom myslí vaši čtenáři.

Magda P. (47), Brno

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...