Simona Krainová: Uběhne desítky kilometrů. Je to zdravé?

Běhání zcela propadla. Ale je běh skutečně tak prospěšný? Nic se nemá přehánět, a Simona Krainová neustále zdůrazňuje, že denně uběhne spoustu kilometrů.

Za víkend dvacet dva,“ pochlubila se. „Odpálila jsem svoji kámošku tak, že teď leží na lehátku u bazénu a nejeví známky života. Poslední její věta byla, že prý tak unavená nebyla ani po porodu.“ Zdá se, že modelka, stejně jako bezpočet jiných, běhání přeceňuje.

Také vás může zajímat ...

Ve skutečnosti je to vysoce fyzicky náročná činnost a přetrénování či nadměrné zatěžování organismu může vést k vážným zraněním svalů, šlach a kloubů. Například moderátorka Nora Fridrichová (43) si intenzivním každodenním běháním zničila chrupavky v kolenou, a tak musela na operaci.

Vše celkem trefně shrnula jedna z modelčiných fanynek, když poznamenala: „Moje fyzioterapeutka mi vaše tempo rozhodně nedoporučila. Je to obrovská zátěž na klouby. Jít na endoprotézu, to není můj sen. Opatrně, tempo máte vražedné.“ Uvědomuje si plavovláska, že nemístně riskuje a že všeho moc škodí?

Možná by si měla o běhu přečíst seriózní lékařská pojednání, a ne jen bezduché propagační letáky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...