Simona Stašová otevřeně přiznala, že své partnery vždy málem udusila láskou!

Na začátku její kariéry se na Simonu Stašovou (61) dívali hlavně jako na „dceru Bohdalky“. Postupně všem dokázala, že žádnou protekci nepotřebuje. S muži to neměla jednoduché, ale žádného ze svých vztahů nelituje.

Oblíbená herečka Simona Stašová měla při svém narození štěstí i smůlu. Štěstí na to, že se narodila jako dcera výjimečné osobnosti, dnes už české legendy Jiřiny Bohdalové (85). Smůlu na dobu, ve které se to stalo. Ta poznamenala její dětství.

Z rodinného fota vyzařuje nehraná domácí pohoda.
Z rodinného fota vyzařuje nehraná domácí pohoda.

Tatínek za ní jezdil z Ostravy

Den před tím, než Simona přišla na svět, odsoudili jejího dědečka na 15 let. Jednalo se o politický proces. Otec Simony musel na vojnu. Na mamince Jiřině tak najednou byla tíha o všechny se postarat. „O té době mi vyprávěla babička i děda a teď to mám doplněné ještě máminými vzpomínkami,“ svěřila se herečka.

Také vás může zajímat ...

„Nebyla to žádná legrace a to, že máma uživila celou rodinu a uměla korunu dvakrát otočit, než ji za něco vydala, ji samozřejmě ovlivnilo. Lidi, co zažili opravdovou bídu, už nikdy neumějí rozhazovat.“ Otec pracoval v Ostravě, kde měl jako důlní inženýr větší možnost uplatnit se v oboru. S dcerou se ale později často vídal.

„Bral si mě na týden na pololetní zimní prázdniny i na měsíc v létě. Díky jemu velmi slušně lyžuji i plavu, protože táta byl a je stále veliký sportovec,“ prozradila, za co je mu vděčná. O malou Simonu se nejvíc starala babička.

Na dětství ale vzpomíná ráda a označuje ho jako krásné.

Takhle to rozjela ve filmu Román pro ženy.
Takhle to rozjela ve filmu Román pro ženy.

Životní dráhu měla od začátku jasnou

O popularitě své mámy Simona samozřejmě věděla odmala. „Když jsem se narodila, máma už byla slavná. Vzala jsem to jako fakt. Stejně jako mám dvě nohy, dvě ruce a hlavu, tak mám i maminku Jiřinu Bohdalovou,“ prohlásila. A bylo jí jasné, že půjde v matčiných stopách. „Já jsem o ničem jiném nepřemýšlela, než že až vyjdu ze školy, tak musím na konzervatoř,“ konstatovala.

„Až vyjdu z konzervatoře, musím na DAMU, pak do divadla a musím vydělávat peníze v divadle.“ Jiřina jí v tom nijak nebránila, i když přišly i chvíle, kdy dala najevo svoji dominanci. Kamarádky Simony měly také přímo panický strach ze smyslu pro pořádek, na který si její matka potrpěla.

„Měla jsem kamarádku Markétu a ta vždycky, když zjistila, že máma vchází, popadla utěrku,“ vzpomínala Simona po letech s pobavením. Co se týkalo herecké kariéry, bylo pro mladou začínající ženu samozřejmě spíš nevýhodou, že má tak slavnou matku. Automaticky jí s ní každý srovnával. Průběžně jí dokonce dávali podobné role, jaké hrála Jiřina.

Simona je ale trochu jiný typ herečky a tak se s nimi spíš trápila. Mezi ní a matkou je zkrátka rozdíl, jak sama přiblížila v jednom rozhovoru: „Máma mi celý život ukazovala, jak to herectví vypadá a já jsem to načichala do sebe, vstřebala to, ale ne všechno. Všechno se vstřebat nedá. Něco musí být vrozené. Třeba vypravěč.

Prostě nejsem vypravěč.“

V televizních Bakalářích před 36 lety.
V televizních Bakalářích před 36 lety.

Odchod nevlastního otce bolel

Vliv na Simonu samozřejmě měli i slavní lidé, se kterými se její matka přátelila. Velmi ráda prý měla zejména Vladimíra Menšíka (+58). Velmi blízko k ní měla i Stella Zázvorková (+83), zejména poté, co se její dcera Jana (+15) vzdala svého života dobrovolně. Dobrou školu dostala také od Jiřiny Jiráskové (+81), zejména ohledně působení na veřejnosti.

„Potkala mě na chodbě vinohradského divadla, zadívala se na mě a řekla: ‚Simono, proboha, jsi herečka, musíš se líčit! Musíš držet stavovskou čest! Nemůžeš chodit jak lívanec,‘“ vzpomínala. A pochopitelně měla mužský vzor ve svém nevlastním otci, Radoslavu Brzobohatém (+79), který byl druhým manželem Jiřiny Bohdalové.

„Přišel k nám do rodiny, když mi bylo devět, to si mě máma právě vzala k sobě,“ objasňovala, jaký k němu měla vztah. „Od té doby s námi bydlel a po pěti letech se vzali. Odešel, když mi bylo šestadvacet. Byl to skvělý člověk a oni dva se moc milovali.

To, že odešel, bylo bolestivé, ale takový už je život, vzpomínky na něj ani mámě, ani mně nikdo nevezme.“ Svoji matku prý viděla v životě plakat dvakrát.

Poprvé při smrti babičky, po druhé právě při rozchodu s Radkem Brzobohatým.

Otčím Radek pro ni honě znamenal.
Otčím Radek pro ni honě znamenal.

Vrátí se k sobě?

Ani Simona to neměla s muži zrovna snadné. Jejím prvním mužem byl herec Pavel Trávníček (64), populární představitel pohádkových princů. Manželství vydrželo pět let a prý to byla často docela pěkná „Itálie“. Říkalo se, že Pavel býval agresívní, když se napil – to o něm ostatně prohlašovaly i další jeho partnerky. Sám s odstupem času přiznal, že vztah skončil jeho vinou.

Oba se s tím ale už dávno smířili a ničeho nelitují. Hereččin velmi silný vztah k Itálii došel naplnění, když na studentském filmovém festivalu v Karlových Varech potkala italského profesora a kritika Eusebia Ciccottiho (61). Stalo se to rok po rozvodu s Pavlem Trávníčkem. „Byla jsem bezdětná, volná a trochu smutná,“ vyprávěla Simona.

„A do toho se kolem mě točil černý fousatý kluk, který měl divný anglický přízvuk a představil se mně jako žurnalista, který se mnou chce udělat rozhovor o našem filmu.“ V té době už chodila druhým rokem na kurzy italštiny. Jakmile slyšela, že ten muž něco pokřikuje na kolemjdoucí Italy, navrhla, aby si dál povídali v jeho rodném jazyce.

Eusebio se stal jejím druhým manželem, se kterým měla syna. Ačkoliv se po osmi letech rozvedli, nepovažuje tento vztah dodnes za ukončený. „Nikdy jsem Eusebia nevymazala ze života. Nebylo ani proč.

Když jsme se poznali, tak to rozhodně nebyla žádná studentská láska, kde by se pak po rozvodu vzal papír, zmuchlal a zahodil,“ naznačila, že by se k bývalému muži mohla třeba jednou i vrátit.

První manžel byl princ z Popelky.
První manžel byl princ z Popelky.

Drsný vánoční telefon

Třetím osudovým mužem se pro Simonu stal herec Pavel Skřípal (60). Tentokrát to ale manželstvím neskončilo. Důvod byl jednoduchý: Pavel už totiž ženatý byl, s jinou. Deset let tak vedl dvojí život. Simona s ním měla druhého syna a dlouho doufala, že se Pavel rozvede a vezme si jí. O vztahu se dozvěděla i Pavlova žena.

„Bylo velmi smutné, když mi po čtyřech letech, co byli spolu, Stašová zavolala o Vánocích o půlnoci a ptala se, jestli mi nevadí, že spolu chodí. To měla naše dcera asi čtyři roky,“ popsala svůj šok. Jakmile Simona definitivně pochopila, že by na rozvod čekala marně, vztah ukončila. Do té doby měl Pavel dobrý vztah i s Jiřinou Bohdalovou. „Byla na mě moc hodná.

Až do doby, kdy jsem se rozhodl, že se nerozvedu. Pak nastalo utrum a už jsem se s ní neviděl,“ přiznal.

Nakonec přišel i o přízeň své ženy.

Všechno by opakovala znovu!

Simona žádného ze svých velkých vztahů nelituje. Ví, že chyby byly i na její straně. „Já jsem svý mužský umilovala k smrti, udusila jsme je svou láskou. Taková jsem, a kdyby s můj život opakoval, neuměla bych jednat jinak, neuměla bych milovat míň,“ prohlásila otevřeně. Nepřímo také objasnila, že ne vždy byla stoprocentně věrná. Rozhodně ale může být se sebou spokojená.

Dokázala, že je výbornou herečkou bez ohledu na slávu své matky, vychovala dva nadané syny a ve svém věku vypadá pořád tak, že může hrát ženy o mnoho let mladší.

Leckterá kolegyně jí to může závidět!

Do filmů ji režiséři obsazují často a rádi.
Do filmů ji režiséři obsazují často a rádi.

Rozčílí jí jenom bulvární novináři

U Simony Stašové je na první pohled vidět, že k životu přistupuje pozitivně. Působí, jako by byla stále dobře naladěná. „Od jisté doby se na všechno zkouším dívat s humorem, snažím se vidět všude trochu legrace, prostě najít ji i v těch dramatických momentech v životě,“ konstatovala.

Neznamená to ale, že by se nedokázala i rozčílit, třeba když v některém rozhovoru novináři zkreslí její výroky nebo si něco přímo vymyslí.

Někdy by byla nejradši, kdyby se lidé domluvili a přestali bulvární média číst a kupovat.

Simona je prý klidnější než její maminka.
Simona je prý klidnější než její maminka.

Dostala hodně dobrou výchovu!

Od své slavné maminky si do života Simona vzala nejen spoustu herecké inspirace, ale také je jí vděčná za to, jak ji vychovala. „U nás v rodině vždy platilo, že nic není zadarmo,“ řekla. „Máma od svých rodičů nemohla dostávat vůbec nic a mě také vychovala tak, že jsem si všechno musela zasloužit. Nikdy jsem od ní nebyla zahrnovaná majetkem či penězi.

Netrpěla jsem, ale znala jsem cenu všech věcí.

To jsem se snažila naučit i své syny.“ Simona není ale tak dominantní jako její matka – v zásadních životních otázkách má ráda u sebe muže, který rozhodne.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...