Skandál na koncertu byl pro ženu Richarda Müllera poslední kapkou, po které přišel rozvod!

„Zažili jsme spolu pěkné věci, ale i věci kolem rozvodu, které jsou smutné. Záleží, jak se k tomu postavíte.“

Život s bohémským umělcem může být atraktivní, ale také náročný. Soňa Müllerová (59) si vedle svého muže, zpěváka Richarda Müllera (59) vytrpěla své. Nakonec jí došla trpělivost.

Jak to vypadá v rozbité rodině, viděl Richard Müller (59) na příkladu svých rodičů. Jeho otec, známý herec Vlado Müller (+60) totiž odešel za jinou ženou. Richard byl tehdy vysokoškolákem a citlivě to nesl.

Také vás může zajímat ...

Dlouhé roky pak se svým otcem nepromluvil a definitivně se s jeho chováním smířil až po jeho smrti. Pochopil také, že mnohé chyby po něm zdědil, včetně sklonů k nevěrám.

Se svatbou to šlo rychle!

S popularitou měli Richard i jeho žena Soňa (59) své zkušenosti. On se proslavil se skupinou Banket, zejména díky písničce Po schodoch, ona se stala tváří televizní obrazovky. Byla oblíbenou hlasatelkou, tehdy ještě pod svým rodným příjmením Behulová.

Richard a Soňa se do sebe zamilovali a dlouho neotáleli se svatbou. Pro manželství se prý rozhodli hned po dvou týdnech, protože na sebe vůbec neměli čas. „Tak jsme si řekli, že bychom spolu zůstali, musíme se vzít,“ prozradila Soňa. Narodily se jim dvě děti, dcera a syn.

Zdálo se, že úspěšné dvojici nic nestojí v cestě za trvalým rodinným štěstím. Navenek působili oba jako spřízněné duše, uvnitř manželství to ale brzy začalo skřípat. To, že bývají hudebníci nevěrní, je obecně známo. Možná by se s tím Soňa nějak dokázala vyrovnat, co ale odpustit nedokázala, bylo, že Richard užívá drogy.

Po marihuaně přišel i heroin!

Dá se říct, že spokojenost ve vztahu vládla prvních pět let. „Společně jsme prožívali všechny jeho úspěchy, neúspěchy, písničky,“ vzpomínala Soňa. Její manžel se potom nechával „inspirovat“ čím dál častěji marihuanou, prý aby se uvedl do pohody. Nezůstalo ale jen u toho.

Zkoušel postupně stále tvrdší drogy a dvakrát se podle jeho slov jednalo dokonce o heroin. Užíval i kokain nebo pervitin. Měl s tím problémy na policii kvůli šíření toxikomanie, ale i ve své kariéře, na kterou měly drogy negativní vliv. Pověstným se stal jeden koncert ve Zlíně, kde se pod vlivem drog na jevišti před diváky Richard svlékl úplně do naha!

To byla pro Soňu zřejmě poslední kapka, po které pochopila, že ji po boku manžela už příliš dobrého nečeká. „Snažila jsem se to celé vytěsnit, abych vše vůbec zvládla,“ popisovala nepříjemné období posledních pěti let vztahu.

Richard si vůbec neuvědomoval, jak riskuje a o co přichází, choval se výstředně a nezodpovědně. Rozpad manželství, který zákonitě přišel, byl jednoznačně jeho vinou, což zpěvák pochopil až zpětně.

Všeho litoval, ale už bylo pozdě

Rozvod byl jediným řešením, Soňa už se nesnažila nic napravit. „Je to zbytečné plýtvání energií a člověk musí jít dopředu,“ konstatovala. Věděla, že to pro ni nebude snadné, zůstat sama se dvěma dětmi. Richard byl naštěstí vstřícný a na všem se domluvili, včetně stěhování.

Zpěvák si dobře uvědomoval, jakou fatální chybu udělal. Svůj rozvod dokonce prohlásil za prohru tisíciletí. Svůj smutek pak dal najevo v krásné písničce Už asi nie si, kterou napsal, když pochopil, že Soňu nikdy zpátky nezíská.

Pár naštěstí dál fungoval v rodičovských rolích a bývalá žena neházela na Richarda žádnou špínu. On po čase prohlásil, že je vděčný za všechno, co mohl se Soňou prožít. „Je to jediný člověk ze šesti miliard, které žijí na této zemi, se kterým mám dvě děti.

A když už se stalo, co se stalo, můžu jen doufat, že spolu budeme dál takhle dokonale vycházet,“ řekl.

Richard se o řadu let později stal potřetí otcem, když mu jeho nová partnerka Vanda Wolfová (49) porodila syna. Problémy s drogami, které kdysi měl, se zdají být už vyřešeny a krátce před šedesátkou se bývalý bouřlivák už zdá být klidný a vyrovnaný.

Nejprve spolu plánovali svatbu, pak jí nečekaně zradil!

Nepříliš důstojně se Richard kdysi rozešel s další svojí velkou láskou, zpěvačkou Ivou Bittovou (62). Nejprve prohlašoval, že se z jeho strany jedná o tak silný cit, jaký zatím v životě nepoznal. Bylo to oboustranné a Iva počítala s tím, že si Richarda vezme a bude s ním mít děti.

Vysnili si společně svatbu v americkém Las Vegas. Potom, po pěti letech společného soužití, kdy spolu i vystupovali před publikem, přišel nečekaný konec. Richard oznámil Ivě, že s ní skončil, prostřednictvím textové zprávy na mobilu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama