Škodí vlasům barvení?

Moderní doba nabízí nespočet možností, jak vylepšit svůj vzhled. Jednou z nich je i mít jinou barvu vlasů, než máme od přírody.

Otázka je, zda tyto barvy vlasům škodí a zda není lepší mít svou přirozenou barvu. My známe odpověď.

Také vás může zajímat ...

Volte pečlivě!

U barev vždy záleží, jestli nanášíte barvu permanentní nebo například pouze přeliv. Zatímco ta první na vlasy působí do hloubky, přeliv pouze vlasy obarví a méně je ničí. Dalším bodem je, jaké barvy používáte. V kadeřnických salonech používají barvy šetrnější, pokud se ale rozhodnete pro aplikaci barvy z drogerie, dodržujte vždy postup z návodu.

Vlasům obecně nejvíce škodí peroxid vodíku, který narušuje jejich strukturu a vysouší je.

Pokud tedy svoje vlasy zesvětlujete, svěřte se raději do péče odborníků.

Péče po barvení

Základním pravidlem pro barvení vlasů je i následná péče. Každé barvení vlas naruší, avšak správnou péčí o vlasy jim můžete navrátit lesk a kvalitu. Nezapomínejte proto na správně zvolený šampon na barvené vlasy, který vaši barvu udrží déle pěknou, takže nebudete muset vlasy barvit tak často, ale také na masku, kterou poškozené vlasy vyživíte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...