Skončí manželé brzy na mizině?

V seriálu Ordinace v růžové zahradě patří oba mezi stálice. ZLATA ADAMOVSKÁ (61) s manželem PETREM ŠTĚPÁNKEM (72) účinkují v seriálu už dlouhá léta. Teď je ale Ordinace v ohrožení kvůli konkurenci a také karanténám. Půjdou o dům dál?

Dlouhá léta si herci ze seriálu Ordinace v růžové zahradě neměli na co stěžovat. Herečka Zlata Adamovská (61) brala s manželem Petrem Štěpánkem (72) pohádkové peníze, a navíc měli zajištěnou práci na dlouhou dobu dopředu.

Také vás může zajímat ...

Nyní je ale oblíbenost seriálu v ohrožení. Může za to především konkurenční seriál Slunečná, který po letech porazil Ordinaci ve sledovanosti. A podle zlých jazyků jde projekt z nemocničního prostředí ke dnu.

Své peníze si hlídají

Zlatu a Petra jejich profese baví, ale přece jen jsou to taky jen lidé, kteří potřebují vydělávat peníze. Své výdělky si mají poctivě šetřit a sahají na ně jen v době skutečné nouze. Ta nastala letos na jaře, kdy se ze dne na den zastavila veškerá natáčení a uzavřely se ateliéry.

Zásoby mají sice tučné, ale pochopitelně z toho asi neměli radost. Teď je trápí ale něco ještě závažnějšího. V současné době to na natáčení není žádná hitparáda. Kvůli koronaviru musí herci i štáb dodržovat přísná hygienická opatření.

Do toho je čas od času část štábu v karanténě, protože se někdo setkal s někým nakaženým, a to samozřejmě zdržuje natáčení.

Budou se snižovat honoráře?

Herci tím pádem přicházejí o čas i o peníze. Mělo se dokonce začít spekulovat o tom, že se hercům možná budou snižovat honoráře. A to by Adamovská se Štěpánkem asi jen tak nepřekousli.

Jsou bráni jako „áčkoví herci“ a jistě nemají v plánu jít s cenou dolů jen proto, že se jedná o výjimečnou situaci. Za svými platy si prý mají zuby nehty stát, a pokud je nedostanou, chtěli by zkusit štěstí někde trošku jinde.

Konkurence je úspěšnější

Již zmíněný seriál Slunečná válcuje Ordinaci ve sledovanosti snad každý týden. Na každý díl Slunečné se většinou dívá přes jeden milion diváků. Ordinaci si ve čtvrtek večer pustí zhruba kolem sedmi set tisíc lidí, což je poměrně velký rozdíl.

A toho si jistě Zlata s Petrem moc dobře všimli sami. Chtěli by tedy přejít do konkurenčního pořadu, aby se vyhnuli případným finančním problémům?

Kdyby se jim naskytla možnost objevovat se ve Slunečné, nejspíš by tak neváhali ani chvilku to zkusit Nicméně to by museli mít opravdu velké štěstí, aby je vedení přijalo. Zlatu a Petra si diváci spojují jedině s Ordinací a asi by jim jejich nové role jen tak někdo nevěřil.

A navíc, pokud se zastaví všechna natáčení, příliš si nepomohou. Není totiž ohrožena jenom Ordinace, ale i všechny ostatní seriály. A nejen oni, ale i jejich kolegové, jsou tedy na tom úplně stejně. Natáčení ale bohužel není to jediné, čeho se museli v poslední době povinně vzdát.

Půjde do důchodu?

Adamovská se Štěpánkem mají taky jasná pravidla. Chtějí hrát ve většině projektů spolu, ať už se jedná o seriál, film nebo třeba divadelní hru. Hrají spolu například ve Studiu DVA, ale jelikož jsou divadla uzavřená, přišli o práci i zde.

A podle všeho už teď začínají být z celé situace nervózní. Štěpánek se měl do- konce zmínit o tom, že by jednoduše odešel do důchodu, kdyby došlo na nejhorší. Co by ale dělala Adamovská? Ta by mohla ještě třeba dabovat, ale tím by asi příliš peněz nevydělala.

Snad to společně zvládnou

Manželé mají ušetřené pořádné jmění. Petr navíc vlastní ještě nemovitosti, se kterými občas i obchoduje. I tak si ale Zlata s Petrem dělají starosti, jak to všechno překonají. Našetřené zásoby jim totiž nemusejí vydržet věčně, zvlášť když oba přijdou o podstatnou část jejich příjmů.

Když zažívali podobný scénář letos na jaře, ve velkém se říkalo, že jejich do té doby harmonický vztah hodně utrpěl. Hádky, nejistota, a stres zřejmě udělaly své. A nyní se celá situace opakuje znovu a není ani trochu jisté, kdy to všechno skončí, jestli vůbec někdy.

Snad se ale jejich údajná manželská krize znovu neobnoví a oba dokážou vše vyřešit společně a v klidu. Těšit je může jediné. A to, že v podobné situaci rozhodně nejsou sami.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama