Skoncujte konečně s nespavostí

Patříte k těm, kteří mají problémy s usínáním a ani vaše noci nejsou příliš klidné? Musíte s tím něco udělat.

Špatný spánek vám totiž může poškodit zdraví.

Také vás může zajímat ...

Poloha

Základní poloha při spaní je na zádech s celým tělem v jedné přímce, takže musíte mít správně vysoký polštář. Ani příliš silný, ani příliš tenký, aby nepůsobil potíže s krční páteří. Pokud máte raději spánek na boku či na břiše, měli byste se ujistit, že vaše matrace i polštář jsou k vámi vybrané pozici vhodné.

Bez prádla

Spánek je kvalitnější, pokud spíte bez spodního prádla. Tak se budete se cítit svobodněji. Můžete nosit volné pyžamové kalhoty nebo spát úplně nazí, pokud vám to vyhovuje. A pocit uvolněnosti vám pomůže i snáze usnout.

Sklenka vody

Mnoho lidí se vyhýbá pití vody před spaním ve strachu, že je bude budit nucení na močení vprostřed noci. Ale vypít malou sklenku vody před spaním je velmi prospěšné. Během noci se totiž tělo lehce dehydratuje, a proto se i po dlouhém spánku budíte ospalí a unavení. Trocha vody před spaním vám pomůže lépe spát a probudit se s dobrou náladou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...