Skořice léčí většinu nemocí – mažte ji s medem na chleba

Ve správných dávkách působí jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům. Zejména v kombinaci s medem je balzámem pro tělo i duši.

Chcete tyto dny podpořit svou imunitu vůči nemocím? Smíchejte med a mletou skořici a mažte tuto směs na chléb místo džemu a jezte pravidelně k snídani. Snižujete tak hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují také při zadýchávání a posilují srdeční tep. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Na kolena a páteř

Artritičtí pacienti a ti, kdo mají bolesti páteře, by měli ráno a večer pít šálek horké vody s 2 lžičkami medu a lžičkou skořice. Budou-li tento nápoj pít pravidelně, mohou si vyléčit dokonce i chronickou artritidu. Skořice s medem působí také při bolesti zubů, nachlazení, potížích se žaludkem a plynavosti.

Také vás může zajímat ...

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi.

Čaj vyrobený z medu a skořice, je-li brán pravidelné, zabraňuje veškerým potížím vysokého věku.

Recept na dlouhověkost

Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody. Pijte 1/4 šálku 3x denně. Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Lidé v Jižní Africe už odedávna ráno kloktají lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den. V zimním období oceníte schopnost skořice prohřát organismus a rozproudit krev.

Je to dobrá prevence proti nachlazení Studie prokázaly, že při pravidelném užívání skořice se zlepšují také mozkové funkce. Pokud ale vsázíte na to, že čím více skořice, tím lépe, není to pravda.

Můžete si na ni vypěstovat alergii, nebo naopak závislost.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...