Skořice prospívá vlasům i pokožce

Skořice nechybí v žádné kuchyni. Využijte ji nejen do štrúdlu, ale i pro svou krásu.

V kosmetice a aromaterapii se skořice většinou nepoužívá v surovém stavu, ale ve formě výtažku. Esenciální olej ze skořice má léčebné i kosmetické účinky.

Také vás může zajímat ...

Svůdné rty

Pro získání plnějších rtů smíchejte špetku skořice s vodou a aplikujte ji na nenalíčené rty. Nechte působit několik minut a poté smyjte. Skořice způsobí, že rty nejen malinko získají na barvě, ale také budou působit opticky větší a plnější.

Proti akné

Skořice se pyšní protizánětlivými účinky a zabraňuje množení bakterií. Vyrobte si pastu ze tří lžic medu a lžičky skořice. Naneste ji před spaním přímo na pupínek a ráno smyje teplou vodou. Pokračujte po dobu jednoho týdne a pupínek zmizí. Vyzkoušet můžete i pleťovou regenerační masku na celý obličej. Stačí, když lžíci medu a lžíci skořice smícháte se 150 gramy bílého jogurtu.

Směs naneste na vyčištěný obličej a po 10 minutách spláchněte vlažnou vodou.

Pleť bude krásně hladká.

Zábal proti celulitidě

Smíchejte kelímek bílého jogurtu se dvěma lžícemi tvarohu, lžičkou olivového oleje a pěti lžičkami skořice. Vzniklou směsí si potřete kritická místa, obalte je potravinovou fólii, zabalte do ručníku a na hodinu si lehněte. Výsledek uvidíte už po třetí kúře.

Pomocník při hubnutí

Skořice reguluje hladinu inzulinu a zrychluje metabolismus. Hodí se tedy i jako podpůrná ingredience při hubnutí. Každé ráno před snídaní a večer vypijte šálek skořicového nápoje. Do hrnku dejte dvě lžičky medu, lžičku skořice a zalijte horkou vodou.

Zdravé a lesklé vlasy

V přírodní kosmetice najdete skořici jako přísadu ve vlasových produktech určených k léčbě padání vlasů. Skořice má i zesvětlující účinky na vlasy – postačit by měla kávová lžička skořice přidaná do kondicionéru na vlasy, který nanesete na vlasy po každém mytí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama