Skřípete v noci zuby?

Poškozený chrup, bolesti hlavy a probdělé noci ostatních členů rodiny. Skřípání zubů čili bruxismus trápí mnoho lidí a i jejich okolí. Důvodem skřípání zubů je většinou stres. Tělo se ani v noci nedokáže pořádně uvolnit.

V této chvíli pak vzniká v těle silné napětí, které je třeba odblokovat. Tento problém trápí většinou ženy, které jsou na stres daleko citlivější. Ale ne vždy hraje stres prim. Na vině je i špatné postavení čelisti nebo nesprávná spánková hygiena.

Také vás může zajímat ...

Co se děje?

Tento stav, kdy dochází k zatínání a zatěžování zubů a k jejich pohybům po sobě v době mimo žvýkání a přijímání potravy, je u většiny populace stejně častý jako chrápání.

Příčinou mohou být: nesprávné zarovnání zubů, nepravidelný kontakt mezi horní a dolní čelistí, ale také zdravotní potíže (infekční onemocnění, alergie či onemocnění žláz s vnitřní sekrecí).

Pomoc existuje

Ve většině případů se v zubních ordinacích zhotoví umělohmotná mezizubní dlaha, která se nasazuje na zubní oblouk na noc, a mechanicky tak vaše zuby ochrání.

Další tipy:

· vyvarujte se nápojů s kofeinem

· nepijte alkohol

· nedávej do úst nic, co není k jídlu (tužku, párátko)

· nežvýkejte žvýkačky, nutí vás pevně svírat čelist

· trénujte neskřípání – pokud si všimnete, že svíráte čelisti nebo skřípete zuby během dne, vložte jazyk mezi zuby – trénujete tím čelistní svaly, aby relaxovaly.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...