Skromná bylinka pomáhá v boji s rakovinou

Pampeliškový kořen je velmi prospěšný pro lidi, kteří chtějí shodit nějaké to kilo. Jednak tím, že pomáhá vyloučit vodu z těla, a pak také tím, že snižuje chuť k jídlu a podporuje odbourávání tuku a cholesterolu z těla.

K tomu vám postačí, když budete pít čaj z kořene pampelišky 2krát až 3krát denně. Některé studie uvádějí, že kořen pampelišky pomáhá bojovat s rakovinou, protože jeho antioxidační vlastnosti zamezují poškození buněk volnými radikály.

Uvařte si čaj z kořene i listů

Dokonce se říká, že je dobré kořen pampelišky užívat při chemoterapii, protože prý zvyšuje její účinek. Posiluje celkovou imunitu a obranyschopnost, takže při boji s nemocí velmi pomáhá.

A jak se pampeliškový kořen vlastně užívá? Nejčastěji ve formě čaje. Ten si připravíte tak, že 1 až 2 čajové lžičky sušeného pomletého, nebo nasekaného čerstvého kořene zalijete 250 ml vroucí vody a necháte vylouhovat přibližně 15 minut.

Čaj se pije 2krát až 3krát denně, nejlépe před jídlem. Protože některé zdroje uvádějí, že i listy pampelišky mají zdraví prospěšné účinky, můžete pro přípravu čaje použít směs kořene a listů.

NASUŠTE SI JI

Abyste mohli pampelišku využívat celý rok, nasušte si její listy a kořen do zásoby.Správně usušený pampeliškový list si zachovává svěží zelenou barvu. Správně usušený pampeliškový kořen je na lomu bílý, je bez zápachu a má slabě nahořklou chuť. Ať už si pomocí pampelišky budete léčit jakoukoli chorobu, vždy se poraďte s lékařem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...