Skutečná paní Columbová v utajení nezůstávala!

Vztah Petera Falka se ženou byl bouřlivý a dvakrát dokonce došlo k žádosti o rozvod!

Herec Peter Falk (+83), představitel poručíka Columba, měl svoji druhou ženu Sheru Danese (67) určitě hodně rád. Na jeho náhrobním kameni je napsáno: „Nejsem tu, jsem doma se Sherou.“

Dětství Petera Falka nezačala nejšťastněji. Když mu byly tři roky, zjistili mu rakovinu. Kvůli operaci nádoru mu museli chirurgicky odebrat pravé oko. Nahradili ho skleněným. Odtud ten jeho zvláštní a neopakovatelný pohled, nejvíce spojený s rolí poručíka Columba.

Také vás může zajímat ...

Dcera vyšetřuje doopravdy!

Po rodičích měl Peter slovanský původ, dokonce částečně i český. Ztráta oka mu nijak nezabránila ani ve sportovních aktivitách, ani k cestě za herectvím. A měl úspěch i u žen. Poprvé se oženil v roce 1960 se svojí bývalou spolužačkou z vysoké školy. Jmenovala se Alice Mayo (+85) a byla návrhářkou kostýmů a klavíristkou.

Peter tehdy ještě nebyl slavný; jako Columbo se před televizní kamerou objevil poprvé v jednom televizním filmu v roce 1968 a seriál samotný se rozběhl až o tři roky později. S první ženou adoptovali dvě dcery. Pikantní je zaměstnání jedné z nich – možná tomu nebudete věřit, ale pracuje jako soukromá vyšetřovatelka. Manželství s Alicí trvalo šestnáct let.

Rozvedený ovšem Peter dlouho nezůstal!

Dodnes ho diváci zbožňují.
Dodnes ho diváci zbožňují.

Co je spojovalo? Modrá barva!

Jednoho osudového dne, když Peter natáčel film Mickey a Nicky, spatřil Sheru, jak kráčí po chodníku. Okamžitě se do ní zamiloval. Sedmadvacetiletá bývalá Miss Pennsylvánie byla sice o 22 let mladší, ale ani jednomu z partnerů to nevadilo. Shera se později objevila hned ve čtyřech dílech série o Columbovi, nikdy ale samozřejmě ne jako žena slavného detektiva.

Vztah nebyl jednoduchou záležitostí. Prošli si i těžkým krizovým obdobím, kdy se neshodli skoro na ničem. Dvakrát došlo až k žádosti o rozvod, ale stáhli ji. V Hollywoodu se o jejich vztahu často ironicky mluvilo jako o „válce Falkových“ v narážce na slavný film o boji manželského páru. Naštěstí jak Peter, tak Shera dokázali nakonec udělat kompromis a přijmout zlozvyky toho druhého.

Na dotaz, co mají společného, že je to drží dál v manželství, představitel slavného detektiva odpověděl: „Oba máme rádi modrou barvu.

“ Možná to nebyl tak úplně žert.

Konec ve znamení nemoci

Mezi oběma manželi panoval také rozdílný pohled na společenský život. Zatímco Shera milovala večírky, Peter je nesnášel a dával přednost samotě. Než někde popíjet alkohol a tlachat, raději chodil na dlouhé procházky nebo se díval v televizi na sport a dokumenty. K velké zálibě Petera Falka patřilo také malování. Nejradši kreslil akty, ale na dívky, které mu pózovaly, Shera nežárlila.

Manželství poručíka Columba vydrželo až do smutného konce, kterému předcházela různá onemocnění. Od roku 2008, kdy novináři nafotili Petera zmateného a neupraveného, jak hledá své auto, se mluvilo o hercově postupující demenci. Zanedlouho rodina oznámila, že Peter trpí Alzheimerovou chorobou. O tři roky později Columbo odešel na věčnost.

Lítost nad smrtí legendárního herce daly najevo nejen slavné hollywoodské osobnosti, ale i miliony fanoušků na celém světě.

Shera musela čelit vážnému obvinění!

Po svém manželovi zdědila Shera nejen miliony dolarů, ale také všechny obrazy, které vytvořil. Milionového dědictví se dočkaly také obě adoptované dcery z prvního manželství. Ty měly ke své maceše velmi odtažitý a napjatý vztah. Jedna z nich se dokonce pokusila obvinit Sheru, že o Petera v době jeho nemoci nepečuje. Soud byl ale jiného názoru, uznal, že Shera se manželovi plně věnuje.

Dcera spor prohrála.

Mohla se pak setkávat s Peterem jen jednou měsíčně na neutrálním místě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...