Sladký pomocník do vaší domácnosti

Nebojte se cukru. Není to jenom dietní strašák. Dokáže vám pomoci v domácnosti a budete koukat, kde všude ho lze použít!

Cukr do sebe dokáže nasát vlhkost, takže díky němu bude vaše pečivo čerstvé a křupavé několik dní. Zkuste vložit několik kostek cukru do chlebníku a uvidíte.

Také vás může zajímat ...

Cukr by mohl mít své místo i v lékárničce. Využijte ho v rámci první pomoci, pokud si spálíte jazyk horkým nápojem či jídlem. Stačí ho vložit do úst a chvíli cucat. Za chvíli bude po bolesti!

A to není všechno! Pokud narychlo odbíháte ze zahrádky, moučkový cukr můžete využít jako mýdlo. Stačí jednu polévkovou lžíci cukru smíchat se lžící oleje a vytvoříte tak skvělou pastu, která vás zbaví špatně omyvatelných skvrn.

Cukr ocení i každá maminka. Když se vám děti vrátí domů s fleky od trávy, tak přichází na řadu sladké. Tedy ne pro potomky, ale na oblečení! Namočte oděv do vody s cukrem, nebo ho aplikujte přímo na skvrnu. Nechte působit dvě hodiny!

mravenec
mravenec

Dělají si mravenci cestičky do vašeho špajzu? Tak je odraďte cukrem. Zní to zvláštně, ale když smícháte 2 lžíce cukru s práškem do pečiva, tak to mravence odpudí. Navíc je to ekologické řešení!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...