Sláva, už je sníh, jedem na saních

Až vás i vaše vnoučata omrzí lyže nebo snowboard, popadněte sáně, boby a hurá na kopec!

Kde si můžete i s dětmi v česku parádně zabobovat?

Kralický Sněžník

Dolní Morava

Kralický Sněžník je název nejvyšší hory (1425 m.n.m.) stejnojmenného horského masivu ve Východních Čechách, v pardubickém kraji, 15 km od města Králíky. Místnímu lyžařskému rezortu se pak říká Dolní Morava, neboť se nachází ve stejnojmenné obci.

Také vás může zajímat ...

Základem zimních sportů na Sněžníku je kvalitní svah s tratěmi sportovního i rodinného charakteru, vybavený čtyřsedačkovou lanovkou, moderním zázemím a horskou chatou. Kromě tradiční lyžovačky si tu užijete právě i super sáňkování.

Naleznete tu totiž báječnou bobovou dráhu, můžete vyzkoušet i vzrušující noční sáňkování, anebo můžete využít i upravené běžecké trasy.

shutterstock_243299773l

Klíny

Krušnohorské Klíny

Sportovní areál Klíny v Krušných horách nabízí velmi pestrou nabídku aktivit a zábavy pro děti i dospělé. Pokud si chcete zalyžovat o samotě a děti na chvíli odložit do bezpečí, je tu pro ně připravena školička zimních sportů, dětské závody a soutěže, dokonce karnevaly a sáňkařská dráha.

Až budete chtít zalézt do tepla, je tu pro vás dětská klubovna, lezecká stěna s instruktorem a další kratochvíle pro znuděné holky a kluky. Pro dobrý zážitek ze sáňkování vězte, že byste měli mít lyžařské brýle a helmu, a zároveň je třeba se naučit brzdit. Na sněhu patami, na ledu celými chodidly.

kliny-skihang-3_2

Javorník

Liberecký kraj

Na kopci Javorník v blízkosti Liberce a Jablonce nad Nisou se nachází všesportovní areál Obří sud. Je určen zejména rodinám s dětmi, které zde naleznou celoroční možnosti vyžití. Obří sud se nachází v nadmořské výšce 650 m. n. m. a jeho vrchol je součástí přírodního parku Ještěd.

Nalézá ze tu trubková bobová dráha o délce 1100 metrů, což ji pasovalo na nejdelší bobovou dráhu tohoto typu v Česku. V areálu Obří sud si můžete užít všechny zimní sporty včetně bobování, jako na obrázku, ale i sáňkování na přírodním svahu, ve i v noci na ozářených sjezdovkách.

Nachází se zde i hotel a historická restaurace stejného jména, kde se můžete schovat před mrazem, najíst, napít, anebo se rovnou ubytovat.

shutterstock_361957394

Špindlerův Mlýn

Centrum Krkonoš

Sáňkařská dráha, nejdelší přírodní u nás, se nachází v nejvyšších českých horách, Krkonoších, přímo ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete takřka tři kilometry jízdy na saních s převýšením čtyřista metrů.

Nechcete šlapat do kopce a táhnout sáňky? V každé vstupence na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní. Na vás zbude jen dobře se obléknout, abyste při sešupu neprochladli. K termoprádlu přidejte dobrou náladu a mastný krém na ochranu tváří před mrazem, a pak už zbývá jen vybrat si, zda zkusíte denní nebo noční jízdy na osvětlené trati.

Za základní jízdné zde zaplatíte 240 Kč a v ceně je navíc cesta autobusem na kopec i zpět a zapůjčení saní. Přičemž děti do sedmi let můžete posadit k sobě na sáně zdarma.

3551011-ed9028

Černá hora

U Pece pod Sněžkou

Více jak stoletá je sáňkařská trasa z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní v Krkonoších. Vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před stoletím. Vstup na sáňkařskou dráhu není zpoplatněn, saně si můžete vypůjčit v místní půjčovně.

Pak stačí už jen vyjet kabinkovou lanovkou na Černou horu a nastoupit na saně či boby. Toužíte-li po nočním sáňkování, zkuste sjezd s čelovkami pod vedením instruktorů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...