Slavný komik Charles Chaplin byl v soukromí vášnivým chlípníkem!

Bylo mu 53, když se oženil s 18letou dívkou!

Po krušném dětství čekal Charlese Chaplina (+88) bohatý život. A to nejen před kamerou, ale i v soukromí, hlavně s mladými dívkami!

Rodiče nejslavnějšího komika 20. století Charlese Spencera Chaplina (+88) byli chudí předměstští kabaretiéři. Neměli moc velký úspěch a otec brzy odešel od rodiny. Zemřel na cirhózu jater, když Charliemu bylo pět let. Jeho dětství bylo opravdu tíživé, protože maminka, která už od šestnácti vystupovala jako tanečnice a zpěvačka, nemohla najít angažmá a nakonec skončila v blázinci.

Také vás může zajímat ...

Charles a jeho bratr se tak ocitli v sirotčinci.

První angažmá už v jedenácti

Do školy prý Charles chodil za celý život dohromady tak nanejvýš půl roku. Už jako kluk se musel pořádně otáčet, aby se uživil. Pracoval jako poslíček, vrátný u lékaře nebo pouliční prodavač novin. Naštěstí se brzy začal projevovat i jeho talent. Už v pěti letech na sebe upozornil při vystoupení v jedné koncertní kavárně. A zanedlouho se stal členem dětského souboru stepujícího v dřevácích.

V jedenácti letech podepsal Chaplin své první stálé angažmá. Jeho skvělé pantomimické schopnosti se později hodily pro filmový průmysl, který se zrovna začal bouřlivě rozvíjet. Charlie mu ale nejdříve moc nedůvěřoval. Když podepisoval první smlouvu raději jen na rok, netušil, jak slavnou hvězdou se brzy stane. Jakmile její platnost uplynula, už si mohl říct o mnohem větší peníze.

Na utrpení z dětství mohl do smrti zapomenout, ale díky tomu, co si prožil, v sobě vždycky měl soucit s chudými lidmi.

Zůstal až se čtvrtou ženou.

Práskla na něho intimnosti!

S kým ale legendární komik moc soucitu neměl v reálném životě, to byly ženy. Říkalo se o něm, že je to opravdový erotoman, zaměřený na mladé dívky. Jeho vztahy to dokazují. Nejprve se v roce 1918 oženil s mladou herečkou Mildred Harris (+42). To mu bylo 27, zatímco nevěstě pouhých 17 let. Bral si jí kvůli údajnému těhotenství, to se ale ukázalo jako předčasná obava.

Skutečně v jiném stavu byla Mildred až za rok, ale syn se narodil s těžkými vadami a za několik dní zemřel. Manželství dospělo ke konci po dvou letech. Když hledal Chaplin hlavní představitelku pro slavný film Zlaté opojení, angažoval nejprve šestnáctiletou Litu Grey (+87).

Zamiloval se do ní – tenhle vztah prý inspiroval spisovatele Vladimira Nabokova (+78) k napsání jeho slavného románu Lolita. Tu roli Lita nakonec nedostala, protože Charles se s ní oženil a nepřál si, aby jeho žena točila (objevila se jenom v komparzu).

Ačkoliv mu mladičká Lity postupně dala dva syny, zanedlouho – i kvůli vlivu její intrikánské matky – vztah zkrachoval, což Chaplina stálo nejen spoustu peněz, ale hlavně citového trápení.

Lita o svém exmanželovi pak prozradila různé pikantnosti, od nadměrné velikosti jeho mužství až po různé praktiky, ke kterým ji nutil.

Unesli ho mrtvého!

Chaplin byl navíc neobyčejně žárlivý, ačkoliv sám věrný být nedokázal. Celkem měl prý během života přes dva tisíce žen. Říkalo se, že se věnoval sexu i mezi jednotlivými záběry při natáčení! Po sedmiletém manželství s Paulette Godard (+78) se stárnoucí komik konečně usadil a uklidnil. Vzal si opět mladičkou ženu, které bylo teprve osmnáct, zatímco on už překročil padesátku.

S Oonou O´Neill (+66), dcero slavného dramatika zůstal až do smrti. Měli spolu osm dětí. Poté, co Chaplin z politických důvodů opustil Ameriku, spolu žili ve Švýcarsku, kde také Charlie zemřel na rakovinu slinivky. Jednoho skandálu se dočkal ještě i po své smrti. Tři měsíce poté, co byla rakev s jeho tělem uložena do země, vykopali jí zloději a chtěli za ní výkupné.

To Oona odmítla zaplatit. Pachatelé byli při velké policejní operaci chyceni – jednalo se o dva nezaměstnané muže.

Rakev s Charlieho tělem byla pak znovu zakopána.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...