Slavný Old Shatterhand se ráno probudil vedle své ženy a zjistil, že je mrtvá!

Ženy se o něho zajímaly a on se zajímal o ně. Jen jedna mu ale dala správnou radu.

Čtvrté manželství Lexe Barkera (+54) trvalo necelých šest let. Byla to právě Irene Labhart (+25), kdo ho přesvědčil, aby sí zahrál Old Shatterhanda – a stal se tak nesmrtelným!

Celým jménem Alexander Crichlow Barker se narodil do hodně dobrých poměrů. Jeho rod patřil k americké smetánce, otec byl milionář. Lex měl před sebou možná skvělý a bezstarostný život, stejně jako jeho předci. Jenže on se rozhodl být hercem a od tohoto úmyslu ho neodradila ani hrozba vydědění, která se nakonec stala skutečností.

Také vás může zajímat ...

Po zranění trpěl migrénami!

Otec byl podnikatelem ve stavebnictví a Lex tedy studoval stavařinu na univerzitě. Současně byl i skvělým sportovcem: bezvadně plaval, šermoval, běhal. Tohle všechno později ve svých rolích zužitkoval. Cesta do filmových ateliérů ale nebyla snadná. Lex přerušil školu kvůli herectví, otci se to nelíbilo a dal mu ultimátum.

Syn si ale postavil hlavu a tak z rodinného bohatství už neviděl ani korunu. Dostudoval sice dálkově, ale pak přišla válka a budoucí hrdina dobrodružných filmů prožíval napínavé scény v kruté realitě. Dotáhl to z hodnosti poručíka až na majora, také díky své statečnosti, která mu vynesla dvě zranění.

Střepina v noze byla tím lehčím z nich, horší bylo těžké zranění hlavy, kvůli kterému pak měl část lebky nahrazenou stříbrnou destičkou a do konce života trpěl migrénami.

V roce 1949 se stal dalším představitelem Tarzana a tuhle roli si užíval čtyři roky.

V 60. letech byl superhvězdou.

Obtěžoval nevlastní dceru?

V soukromém životě Lexe Barkera hrály ženy opravdu významnou roli. Však byl také pětkrát ženatý a kdyby to býval stihl, oženil by se i po šesté. První ženu si našel ještě během služby v armádě, byla to dcera bohatého průmyslníka. Po osmi letech ale následoval rozvod. S druhou ženu v pořadí, herečkou Arlene Dahl (92) nebyl ani rok.

Jednou z významnějších manželek byla pak hollywoodská hvězda Lana Turner (+74). Ta se stala jeho třetí ženou, ale vztah se začal rozpadat poté, co herečka přišla během těhotenství o jejich dítě. Lana, pro kterou to bylo dokonce už páté manželství, navíc Lexe nařkla ze sexuálního obtěžování nevlastní třináctileté dcery. To mu ale nikdo nikdy neprokázal.

V té době se nijak zvlášť nevedlo Lexu Barkerovi ani v kariéře. Všichni si ho předtím zaškatulkovali jako Tarzana a o dobrou roli nezavadil. Nebylo divu, že sáhl po obvyklé útěše lidí, co se složitě perou se životem: po alkoholu.

Nějaké to ostřejší pití mu nebylo cizí až do konce života.

Právě Irene ho přemluvila k roli Old Shatterhanda.

Nejhorší probuzení v životě

Záchrana a sláva přišly na přelomu 50. a 60. let. Tehdy poznal švýcarskou studentku herectví Irene Labhart. Křehká žena ho zaujala, zamilovali se do sebe a vzali se. Jak se tak Lex protloukal hereckým životem, dostal nabídku, která mu musela připadat hodně bláznivá. Němci chtěli natáčet western v Jugoslávii a hlavní indiánskou roli měl hrát Francouz.

Lex byl zvažován do role Old Shatterhanda. Dlouho váhal. K tomu, aby přikývl, ho přiměla nakonec právě Irene. V té době s ní měl už syna. Právě Irene tedy vděčil Lex za to, že na něho dodnes vzpomínáme. Jenže nešťastná mladá žena se už jeho slávy nedožila. Osud k ní byl krutý, onemocněla leukémií.

V době, kdy už probíhalo natáčení první mayovky Poklad na Stříbrném jezeře, vedle Irene jednoho večera Lex usnul. Přišlo ráno. „Zavonil telefon a já jsem se jí v posteli zeptal, jestli to vezme,“ vzpomínal. „Až pak jsem zjistil, že je mrtvá.“ Irene spáchala sebevraždu, předávkovaly se léky, aby se vyhnula pomalému umírání.

Lex se později ještě znovu oženil, s ohnivou španělskou kráskou jménem Maria del Carmen Cervera. Jednalo se o bývalou Miss a byl to spíš typický případ zlatokopky, která na slavném herci viděla hlavně výši jeho konta. Když to pochopil, opět se rozvedl. Těžko říct, jak by býval dopadl jeho vztah s Irene, kdyby nedošlo k oné tragédii.

Určitě na ni ale do konce života myslel jako na lásku, která mu přinesla nejen city, ale i věčnou slávu!

S Lanou Turner se rozešel bouřllivě.

Nikdo netušil, kdo to na ulici zemřel!

Zatímco v Evropě by býval Lex Barker těžko mohl jít po ulici, aniž by se kolem něho sbíhaly ctitelky nebo lovci autogramů, v Americe, kde se příběhy Vinnetou a Old Shatterhanda moc neuchytily, byl vlastně neznámý. Ukázalo se to v den jeho smrti. Tehdy se vydal za svojí možnou šestou manželkou, jenže přímo na ulici ho postihl velice silný infarkt. Z toho už se nevzpamatoval.

Lex ležel dlouho na ulici a lidé nevěděli, jaká osobnost právě zemřela.

Svoji čtvrtou ženu tak přežil jen o 11 let.

Slavný byl jenom v Evropě.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...