Slzy, strach a noci plné hrůzy! Opustí kvůli tomu Morávková Ordinaci?

Z velkého tlaku při natáčení se zhroutila. Pořád se v noci budí ze spaní. Kdy tohle šílenství skončí?

Facky, sprostá slova, vyhrožování, znásilnění i strach o život. To musela herečka Dana Morávková (46) při natáčení Ordinace v růžové zahradě několik měsíců zažívat. Nečekala, že ji to takhle odrovná. Dodnes z toho křičí ze snů a má seriálů právě dost!

Opravdu drsné chvilky má za sebou známá česká herečka Dana Morávková (46) alias doktorka Zdena Suchá v nikdy nekončícím seriálu Ordinace. Profese herečky tak není vždy zrovna procházka růžovou zahradou, ale spíš pořádné psycho, které si herci nosí k sobě domů do svého reálného života. Podobně na tom je momentálně i Dana.

Také vás může zajímat ...

Ta musela týdny na natáčecím place trpět hrubé zacházení, modřiny, a dokonce svého seriálového přátele Andreje v podání herce Jána Jackuliaka (39) prosit, aby ji raději zabil, když u něho našla revolver! Podlitiny ale, ač se všechno natáčelo jenom na oko se zkušenými radami kaskadérů, vždy nebyly jenom dobře odvedenou prací maskérek. Občas si nějakou tu modřinu přinesla Dana také domů.

Jak se po takové hrůze cítí? „Týranou ženu jsem hrála poprvé v životě. Byla to výzva, z níž jsem se nejdřív jako herečka radovala,“ snaží se vysvětlit svoje smíšené pocity z role, která pro ni byla hodně náročná a nepříjemná.

Nelituje teď rodačka z Písku toho, že nezůstala raději u krasobruslení, kterému se ontenzivně věnovala jako malá?

Před kamerami spolu zažívali hodně horké chvilky.

Zoufalství a ponížení jí vzaly klid!

Nejen, že se sympatická herečka musela denně vypořádávat s psychickým i fyzickým terorem, ale svým myšlenkám nemohla utéct ani po poslední klapce. Pokud ji totiž divačky měly dvakrát týdně na obrazovce, s rolí týrané ženy ji spojily natolik, že jí psaly dopisy, ve kterých po ní chtěly rady a pomoc v jejich složitých situacích.

„Velmi často mi na sociální síti, do zpráv nebo klasickou poštou a přes e-mail píší ženy, které si takovou hrůzou a zkušeností s tyranem také prošly,“ prozradila Dana. Právě proto se rozhodla takový osud zničené ženy, která na konci najde odvahu vzepřít se svému tyranovi, sehrát. Aby tím pomohla divačkám v podobné téměř bezvýchodné životní situaci.

Dramatické vyhrocené scény pro ni byly ale nad její síly. „Bylo to hrozné. Chodila jsem domů z natáčení úplně na dně,“ přiznala. Také doma museli být několik měsíců hodně trpěliví.

Především pak její manžel, známý klavírista a skladatel Petr Malásek (53), se kterým je dlouhých jednadvacet let.

Je manželství tak dokonalé, jak se oba tváří?

Facka od chlapa? To je začátek konce!

A i když je Dana zkušená profesionálka, stejně si všechny trýznivé pocity nosila domů. „Najednou jsem odcházela z práce v slzách. Nejhorší není fyzické týrání, ale to psychické,“ vzpomíná na věčné ponižování. Osobně se prý v životě naštěstí s ničím podobným, jako je facka od chlapa, nesetkala. Zažila ale pár opravdu žárlivých scén! I když někteří muži byli za její kariéru neoblomní.

„Ano, to bývalo. Někteří muži byli opravdu urputní. Psali mi básně, posílali dárky, čekali večer před mým domem,“ práskla Dana zážitky z doby, kdy ještě hrála dominantní Andreu v seriálu Rodinná pouta. Ještě, že Petr nepatří mezi žárlivé typy, anebo to podle Dany hodně dobře skrývá. A který záběr ji nejvíce zničil?

„Natáčení té poslední scény, kdy jsem byla celá svázaná a v zoufalství jsem střílela z revolveru, bylo hrozné. Nikomu nám z toho nebylo dobře. I chlapi ve štábu byli jako zaražení,“ vypráví Dana. Maskérky ji museli dát dokonce do pusy buničinu, aby vypadala otekle a mohla se tak lépe vžít do role.

Co ale udělat pro to, aby se svých drsných vzpomínek zase zbavila a stala se opět tou usměvavou a vyrovnanou ženou?

Osud spisovatelky byl velkou inspirací.

Rozhodne se opustit Ordinaci?

Situace byla pro Danu o to reálnější a krutější, že scenáristé psali celou dějovou linku podle skutečných příběhů. Například podle známé spisovatelky Simony Monyové (†44), kterou manžel ubodal k smrti. Nebo podle Kamily Velikovské (48). Ta svého muže tyrana zabila dřív, než jí stačit víc ublížit. Vraždu si ale musela odsedět.

„Takové týrání bych nechtěla prožívat ani půl minuty, natož několik let! To musí být naprostá hrůza, jít domů, s tím, že nevím, v jakém rozpoložení přijde chlap domů, a co udělá,“ přiznává herečka. Skončí kvůli tomu v Ordinaci nadobro? Nebo si dá jen od natáčení dlouhou pauzu? Bude to mít fatální dopad na její život a další role?

A co se teď v Ordinaci po novém roce bude dít dál?

Zbaví se ještě někdy nálepky tyrana?

Může se zdát, že slovenský herec Ján Jackuliak (39), který hrál právě násilnického přítele ubohé Zdeny jako hokejista Andrej Martynčák, je na tom lépe. Ale ani on se nevyhnul nepříjemným následkům, které se s ním dost možná potáhnou dlouhé roky.

Sám sice násilí nezažíval, ale právě proto, že si dovolil na televizních obrazovkách vztáhnout ruku na sympatickou a oblíbenou doktorku v podání Dany, s ním lidé nechtějí mluvit a koukají na něho denně na ulici skrz prsty. „Český národ teď ve mně vidí toho darebáka, který mlátí a týrá jejich oblíbenou herečku. Nenávidí mě!

Třeba na nádraží jsem o sobě slyšel – to je ten hajzl,“ popisuje svoje nepříjemné zážitky Ján. Jeden taxikář se ho údajně dokonce ptal, jestli mu přijde normální se takhle chovat. „Byl z toho od začátku špatný, protože mu bylo jasné, že tohle mu diváci neodpustí. Odcházel z placu pokaždé zničený snad víc než ona,“ potvrdil jeden z členů filmového štábu.

Odpustí mu někdy jeho fanoušci, kteří si ho s postavou bezcitného tyrana jednoduše, ale mylně napevno spojili?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...