Směsi na nachlazení

Podzimní sychravé počasí sebou přináší změny teplot, déšť a také nachlazení, které potká téměř každého. Zkuste ho letos léčit pomocí bylinných směsí, uvidíte, že se bude cítit lépe již po pár doušcích lahodného čaje. Nachlazení vznikne během podzimních a zimních měsíců snadno. Člověk prostydne nebo jednoduše chytne nemoc od kolegy v práci či v hromadné dopravě.

Abyste se během těchto chvil cítili co nejdřív fit, můžete zkusit bylinné směsi, které jsou určeny na nachlazení. Pomohou vám od uspaného nosu, budete lépe vykašlávat a celkově se cítit v pohodě.

Také vás může zajímat ...

Navíc vše bude pocházet z přírody.

Příroda léčí

Jedním z nejspolehlivějších přírodních pomocníků proti nachlazení je zázvor. Obsahuje celou řadu antibakteriálních a protivirových látek, navíc vám pomůže i v případě kašle. Pomáhá odkašlávat a z těla tak dostávat hleny.

Použít ho můžete i v případě, že cítíte, že budete nemocní. Stačí vzít 1 cm zázvoru, nastrouhat ho nebo nakrájet na drobné kousky, k tomu přidejte šťávu z půlky citronu a několik lístků máty. Zalijte vodou a nechte louhovat. Pokud máte rádi čaje sladší, můžete přidat med.

Vysoká teplota

Pokud rtuť teploměru stoupá, zkuste teplotu snížit pomocí čaje z lípy. Směs proti vysoké teplotě vytvoříte z lípy a mateřídoušky. Tyto bylinky vám navíc pomohou v i případě, že máte kašel.

Čaj pijte po malých doušcích vždy několikrát denně. Nezapomeňte, že by měl být vždy hodně teplý.

Rýma a kašel

Na rýmu použijte směs vytvořenou z lípy, černého bezu a heřmánku. Tyto bylinky vás krásně prohřejí a zmírní příznaky rýmy. Čaj z této směsi pijte několikrát denně. Rýmu můžete léčit i za pomoci inhalace léčivých bylin. Jak na to? Bylinky, tedy levanduli nebo mátu, si dejte do hrnce s horkou vodou a dejte na sporák.

Jakmile voda začne vřít, dejte obličej nad hrnec a vdechujte pokud možno nosem páru.

Uvidíte, že se vám od ucpaného nosu brzy uleví. Pokud vás trápí kašel, zkuste čaj proti kašli. Na ten budete potřebovat fenykl, jitrocel a tymián. Tato směs vám pomůže s nepříjemným vykašláváním.

Nachlazení

Pokud vás trápí únava, bolí vás hlava a cítíte se oslabení, můžete vyzkoušet čajovou směs proti nachlazení. Na tu budete potřebovat šípek, heřmánek, lipový květ a černý bez. Celou směs zalijte vroucí vodou a nechte několik minut louhovat, poté sceďte.

Podpořte imunitu

Nachlazení často vzniká i kvůli oslabené imunitě. Pokud ji chcete posílit, věnujte, kromě dostatečnému přísunu vitaminů, pozornost i bylinným směsím. Preventivním pitím bylinných čajů můžete posílit svoji obranyschopnost a cítit se fit po celý podzim. Na tuto směs budete potřebovat šípek, ten je bohatým zdrojem vitaminu C, dále lipový květ, pomerančovou kůru a černý bez.

Na imunitu je výborným pomocníkem i bylinné tinktury, zkusit můžete například tu echinaceovou bylinnou tinkturu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...