Smrt byla vysvobozením

Nikdo jí neřekl jinak než čarodějnice z Arabely. JANA ANDRESÍKOVÁ (†79) měla těžký život. Konec byl ze všeho nejhorší. Pro ni byl vysvobozením

Málokdo ví, jaký vůbec vedla v soukromí život. A to přesto, že se výrazně zapsala do povědomí dětí i starších diváků jako čarodějnice paní Černá. Později si Jana Andresíková (†79) zahrála i v komedii režiséra Zdeňka Trošky (67) Kameňák.

Také vás může zajímat ...

Byla to výrazná žena, která každou svou roli brala zodpovědně a zahrála ji, jak nejlépe dokázala. V soukromém životě ovšem příliš šťastná nebyla.

Manžel jí odešel za Kubišovou

A mohlo za to především nevydařené první manželství a doslova tragické druhé manželství. První manžel, režisér Jan Moravec (78), od ní totiž utekl za zpěvačkou Martou Kubišovou (77). Byli svoji dva roky, a než se rozešli, narodila se jim dcerka Michaela.

Někteří její přátelé ovšem dodnes tvrdí, že se se Moravec dal dohromady s Kubišovou až poté, co se s Andresíkovou rozvedl. To je dost pravděpodobná varianta, neboť když se Kubišová s Andresíkovou poprvé viděly, Míše bylo už deset, a dceři Kubišové a Moravce jeden rok, ihned si padly do oka a skamarádily se.

Přesto byl pro Andresíkovou rozvod osobní tragédie, ze které se snažila vzpamatovat především prací. Herectví pro ni totiž znamenalo všechno, a to už od dob jejího dospívání. Poté, co vystudovala pedagogickou fakultu, začala studovat filmovou školu.

Hraní naprosto propadla, a tak věděla, že je to ta pravá práce přímo pro ni. Bohužel se však nikdy nedočkala hlavní role, v níž by měla příležitost skutečně zazářit. Někteří její někdejší kolegové ovšem tvrdí, že byla stvořená pro malé role.

Právě v nich dokázala vyniknout. Hraní pro ni znamenalo únik ze soukromého života, který si příliš neužívala. Naopak v něm neskutečně trpěla. Ani její druhé manželství totiž nebylo vůbec šťastné.

Druhý manžel trpěl psychickými problémy

Sice trvalo jenom krátce, přesto ji naprosto emočně a psychicky vyčerpalo natolik, že už se pak nikdy nedokázala znovu zamilovat. A ke všemu se stáhla do ústraní. Její druhý manžel byl totiž příliš žárlivý a ještě ke všemu trpěl psychickými problémy.

Život s ním byl naprosté peklo. Andresíková se chtěla s mužem rozvést, ale nikdy nenašla dostatek sil k tomu, aby ten první krok udělala. Jednoho dne ale osud rozhodl za ni. I v posledních chvílích před svou smrtí vzpomínala na to, jak se jí tehdy manžel zeptal, jestli chce uvařit kávu.

Ona souhlasila a manžel odešel do vedlejšího pokoje, kde se zastřelil. Když za ním herečka vešla do pokoje, naskytl se jí výjev, který se jí vryl do paměti natolik hluboko, že kvůli němu měla zlé sny po zbytek celého svého života.

Bohužel trpěla i poslední dny před svou smrtí. Měla Alzheimerovu chorobu, nevycházela se svou nejbližší rodinou, dcera s ní údajně přerušila téměř veškeré styky a ještě se k tomu všemu na nemocničním lůžku zotavovala ze zlomeniny krčku a několika dalších vleklých onemocnění.

Tou poslední kapkou pro ni bylo, když jí byl diagnostikován covid-19. Její oslabený organismus takový nápor nemoci nevydržel. V pondělí 19. října zemřela.

Rodina ji jenom sprostě využila?

Hereččin dlouholetý kamarád René Kekely před pár dny prozradil, jak ošklivě se rodina k Janě Andresíkové (†79) údajně zachovala. Když prý její dcera Michaela Binderová po mamince chtěla, aby podepsala smlouvu a plnou moc na prodej svého domu a tantiémy, chovala se k ní velmi hezky.

Andresíková podle Kekely prodala v létě 2018 zcela pod cenou svému vnukovi Tomášovi novostavbu na Mělnicku, která měla dvakrát takovou hodnotu. Poté však
dcera obrátila. Dokonce ji označila za dementní. Proslýchá se, že ji rodina chtěla zbavit svéprávnosti.

Jenom živořila

Začátkem listopadu se měl také konat soud, který měl o její svéprávnosti rozhodnout, toho se však herečka už nedožila. Že ji rodina jen využívala, podle všeho potvrzuje i fakt, že ji dcera po prodeji domu měla vystěhovat do bytu o dvaceti metrech čtverečních.

Andresíková tam měla jen pár kusů nábytku, jedno okno a jinak nic. Byla tam natolik nešťastná, že prosila o pomoc i své přátelé a bývalé kolegy. Ale ti nic nezmohli.

Herečka tak byla velmi smutná a nešťastná a údajně i to, kde bydlela, přispělo k jejímu už tak špatnému zdravotnímu stavu. Těšila se, že po prodeji domu od dcery dostane nějaké peníze. Ani toho se však nedočkala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama