Smrti se prý nebojí

Pavel Soukup (67)

Když člověk prožije klinickou smrt, jeho život se změní od základů. A to se stalo i známému českému herci Pavlu Soukupovi (67). Poslední rok trávil v domácí rekonvalescenci, kterou mu lékaři po roce vážných zdravotních komplikací doporučili. Nejprve mu prasknul žaludeční vřed a se silným krvácením břicha musel být převezen do nemocnice.

Jen náhodou mu tehdy lékaři objevili tichého zabijáka, kterému se říká rakovina.

Jen díky včasné diagnoze rakoviny tlustého střeva a rychlé operaci, kterou Soukup absolvoval, se jako zázrakem podařilo zákeřnou nemoc z jeho těla vyhnat.

Prožil klinickou smrt

Také vás může zajímat ...

Když už si herec myslel, že má vše zlé za sebou, zdravotní problémy se ozvaly znovu. Přímo na jevišti Pavel Soukup zkolaboval a jeho stav byl na hranici života a smrti. „ Já to měl, jako když vypnete pojistky. Najednou nebylo nic, absolutní nic.

Jenom tma, ticho a nevědomí, a když mě křísily sestřičky z plzeňské záchranky, které seděly v divadle takřka vedle mě, tak jsem byl překvapený, cože se to děje. Probraly mě z něčeho velmi příjemného,“ popisuje herec onen osudný den, kdy podle vlastních slov prožil to, čemu se říká klinická smrt. Podle lékařů si komplikace způsobil sám.

„Jestli jsem si to svým životem způsobil sám, tak nemám komu co vyčítat,“ říká už dnes s úsměvem.

Musel zvolnit

Dnes už je známý herec zase fit a z negativní zdravotní zkušenosti si dokázal vzít to dobré. Začal o sebe více pečovat a uvědomil si prý jednu velmi zásadní věc. Podle jeho slov prý není třeba se smrti vůbec bát. Přesto, že zažil zdravotní kolaps a díky silnému osobnímu prožitku, kdy měl smrt opravdu na dosah ruky, se prý v danou chvíli cítil vlastně příjemně.

A právě díky negativní zkušenosti se nyní dívá na svět trochu jinýma očima. Zvolnil v práci, začal se lépe stravovat a také se víc věnuje své rodině.

Pracuje teď převážně v dabingu a v divadle, a vidět ho můžeme také v seriálu Cesty domů.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...