Smutné přiznání: Čeho se musel Bartoška vzdát?

Zahrávat si se zdravím není žádná legrace. Své o tom ví i herec Jiří Bartoška (69), kterému lékaři diagnostikovali v listopadu předloňského roku rakovinu mízních uzlin v mezihrudí.

Ačkoliv se miláček žen zdá být z nejhoršího venku, přiznává, že se pokaždé od lékařů děsí zprávy, že se zrádná nemoc vrací. Dělá pro to ale něco? Vezme mu nemoc nakonec vše?

Žije naplno a vůbec se nešetří

Pro Bartošku naprosto nemyslitelná věc! Slavného herce nevidíme jinak, než s pověstnou cigaretou v ruce. Ani po absolvování chemoterapeutické léčby se své životní neřesti nechce vzdát.

Také vás může zajímat ...

S úsměvem tvrdí, že kdyby přestal kouřit, jeho tělo by dostalo šok, že dávka pravidelného nikotinového jedu chybí a to by byla teprve jeho konec! A tak se naplno vrátil do koloběhu pracovního života. „Všechny mý krevní testy jsou výborný, takže jsem zdravej“ upřesnil Bartoška, který je už zas na roztrhání. Kromě nových filmů a seriálů se od letošního podzimu dokonce vrátil i do divadla.

Zvládne ale takový nápor?

Kvůli rakovině musel odmítnout vysněnou roli

Když miláčkovi žen – Jiřímu Bartoškovi diagnostikovali rakovinu, přiznal, že má strach. Proto se na poslední chvíli rozhodl opustit natáčení velkolepého seriálu České televize, Já, Mattoni, kde měl hrát roli starého Heinricha von Mattoniho. Na jeho místo se tak dostal Alois Švehlík (77).

Ten roli nejdřív kolegiálně odmítal, ale sám Bartoška ho vytrvale přemlouval, aby roli za něj přijal.

Alois Švehlík

„Chápu, že mu to mohlo být nepříjemné, ale vždyť je to normální,“ vysvětluje. „Když někdo onemocní v divadle, tak se přece taky dělá záskok“, dodává. Alois Švehlík může svému hereckému parťákovi jenom poděkovat.

Nejen, že hraje v seriálu po boku svého syna, ale za natáčení dostal honorář ve výši bezmála půl milionu korun! Věděl tohle Bartoška, když roli odmítal?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...