Snacha mého syna vydírá slibem, který oba společně dali!

Místo ve šťastném manželství je můj syn v pasti

Dobrá vůle a slušnost by měly mít své hranice, jinak si člověk zadělá na neštěstí.

Manželství mého syna Adama bylo od začátku dost problémové. Jako matka jsem věděla, že Petra se k němu nehodí. Proti hloubavému a mírnému Adamovi byla povrchní, materialisticky založená a náladová. Dokud byl syn zamilovaný, nenechal by se přesvědčit, že si vybral špatně.

Také vás může zajímat ...

Rozvést se už nestačil

Adamovi začalo docházet až postupně, jaká Petra vlastně je. Několikrát si mi postěžoval a já mu jeho názor nevyvracela. Nechtěla jsem ho ale svými řečmi tlačit ke změnám v jeho životě. Pokud se měl nějak rozhodnout, musel k tomu dospět sám. Slovo „rozvod“ padlo z jeho úst poprvé dva roky po svatbě. Potom se ale něco stalo. Něco špatného, smutného a tragického. Matka Petry vážně onemocněla.

Lékaři zjistili, že má rakovinu v pokročilém stádiu. Dávali jí sice nějaké šance, ale opravdu jen malé. V takové situaci samozřejmě nepadalo v úvahu, aby se Adam snažil něco změnit se svým manželstvím. To období, kdy se stav jeho tchyně zhoršoval, bylo velmi drastické. Trpěla velkými bolestmi. Nakonec už musela být jen v nemocnici.

Na smrtelné posteli pak vyslovila poslední přání: chtěla, aby se Petra s Adamem nikdy nerozešli a pokud budou mít dceru, aby ji pojmenovali po ní.

Od dětí už neodejde

Zanedlouho Petřina matka zemřela. Adam se tak ocitl v pasti. Předtím opravdu uvažoval o rozvodu, teď se cítil zavázán oním slibem. Viděla jsem na něm, jak ve skutečnosti trpí a jak se mu vedle Petry žije stále hůř. Snacha si byla dobře vědoma, jak má nyní mého syna v hrsti. A ačkoliv předtím na dítě nespěchala, „pojistila“ si Adama těhotenstvím. Stala jsem se babičkou.

Na svět přišel vnuk a aby splnila Petra přání své matky, chtěla hned další dítě, dcerku. Adam tak dál setrvává v nešťastném manželství, kde ho při jakémkoliv pokusu o vzpouru žena vydírá oním slibem.

Bojím se, že to tak už bude napořád a jsem z toho stejně bezradná jako můj syn.

Věra W. (54), Opava

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...