Snídaně základ zdraví

Chcete-li dobře fungovat, a to jak po stránce fyzické, tak i mentální, je zcela nezbytné, abyste se naučila dobře se nasnídat.

Výsledky vědeckých studií po celém světě ukazují, že snídaně je spojena s lepší duševní výkonností. Pokud vám paměť již dobře neslouží, snídaně je pro vás dvojnásobně důležitá.

Také vás může zajímat ...

Výzkumníci vystavili starší účastníky studie (61-79 let) testování paměti a sledovali, jak se jim dařilo po snídani, která obsahovala směs sacharidů, bílkovin a tuků anebo (nekalorické) placebo.

Již po 15 minutách po konzumaci snídaně se paměť zlepšovala u první skupiny. Nejsilnější prospěšný účinek na paměť vykazovaly při následném sledování sacharidy. Ve výživě dospělého člověka by měly na 1 g bílkovin a 1 g tuku připadat zhruba 4 g sacharidů.

Dopřát si je můžete například v podobě 50 g mléčné čokolády nebo 200 g švestek. Výzkum současně ukázal, že ti, kteří snídají, mívají lepší náladu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...