Sophia Loren strávila dobrovolně 19 dnů za mřížemi!

Pro její hubenou postavu jí přezdívali v mládí „Párátko“!

Do vězení se může dostat každý, i taková hvězda mezinárodního formátu jako Sophia Loren (85). Stalo se jí to v 80. letech, ale její popularitu to nijak nesnížilo, spíš naopak!

Italská herečka Sophia Loren (85) za svoji krásu vděčila matce. Ta byla rovněž neobyčejně pěknou ženou. V sedmnácti letech maminka zvítězila v jedné soutěži krásy.

Také vás může zajímat ...

Mohla udělat kariéru za oceánem, zabránila jí v tom však rodina (údajně i kvůli mafiánským žádostem o výpalné, které na sebe nedaly dlouho čekat). Zůstala tak v Itálii a pokoušela se realizovat svůj sen o herectví alespoň tam. V roce 1934 do toho však přišlo těhotenství a v září se jí narodila dcera Sophia.

V dětství jí chyběl otec

Sophia přišla na svět jako nemanželské dítě, což bylo v silně náboženské Itálii skandální. Otec byl sukničkář, který cíleně lovil začínající modelky a herečky a její matku si nikdy nevzal.

Skutečnost, že v dětství budoucí velké herečky scházel otec a že vyrůstala v neúplné rodině, měla jistě vliv při výběru životního partnera, kterým se později na více než půl století stal producent Carlo Ponti (+94), starší o 24 let. V dětství prožila Sophia druhou světovou válku, epidemii tyfu i chudobu, přesto ale měla i hodně hezkých vzpomínek.

Vyrostla z ní hezká dívka, i když ne zrovna na tehdejší poměry: měla velké rty, velké oči a hubenou postavu (přezdívali jí prý Párátko). Rodiče často promítají své nenaplněné sny do dětí a nejinak tomu bylo u Sophii a její matky.

Poté, co se zúčastnila místní soutěže krásy, odjely společně do Říma a Sophia zde začala vystupovat ve filmech jako komparzistka. Tehdy to bylo ještě pod rodným jménem Sofia Scicolone. Tohle jméno ale nebylo jediné, protože jako Sofii Lazzaro ji znaly dobové čtenářky tehdy velice oblíbených fotoromancí.

Vzala si ženatého muže!

Z malých rolí se Sophia postupně vypracovala na mezinárodní hvězdu. Pomohl jí v tom právě Carlo Ponti, kterého potkala už v šestnácti letech. Z původního přátelství a spojenectví se stala celoživotní láska.

Sophia se dostala i do Hollywoodu a v USA natočila řadu filmů po boku hvězd, na které se kdysi dívala v malém kině v rodném městečku. Hodně mužů se snažilo získat její přízeň, ale ona zůstala věrná Carlovi. Ten byl nejprve ženatý a v Itálii byl rozvod zakázán. Přesto si Sophii vzal, prostřednictvím dvou advokátních zástupců v Mexiku.

Doopravdy se vzali až na druhý pokus, kdy se oba přestěhovali do svobodomyslnější Francie. V manželství Sophia nikdy neměla žádný skandál kvůli jiným mužům. Kvůli financím ale ano. V roce 1977 byla zatčena a celou noc vyslýchána kvůli daňovému úniku a posléze i s manželem obviněna.

O rok později i odsouzena k 30 dnům vězení, ale provinilce zachránilo francouzské občanství. Přesto se Sophia do Itálie v roce 1982 vrátila a odpykala si v Casertě, nedaleko rodného Pozzuoli, z uvedeného trestu celých 19 dnů. Během té doby jí do vězení přišlo pět pytlů dopisů a město bylo zaplaveno jejími příznivci!

Dvě problémová těhotenství

Velmi podstatnou součástí Sophiina života je její mateřství. Vždycky si přála mít kolem sebe úplnou rodinu (asi i proto, že vyrůstala v neúplné), dlouho se jí však nedařilo přijít do jiného stavu.

Během natáčení filmu Horalka prý byla těhotná, ale vyčerpání z role mělo za následek potrat. To se pak ještě jednou opakovalo. Jeden švýcarský doktor poté zjistil, že Sophia trpí nedostatkem ženských hormonů a gravidita pro ni bude náročná záležitost.

Celých devět měsíců musela být na lůžku v totálním klidu – a na konci prosince 1968 se jí narodil první syn, Carlo Junior (51). Stejné problémy pak musela překonávat i při druhém těhotenství. Další syn Edoardo (46) se narodil v lednu 1973. Mít děti a rodinu bylo pro Sophii důležitější než všechno ostatní – role, sláva, Oscar.

Jak sama prohlásila: „Mateřství pro mě bylo vždycky důležité. Kdybych neměla děti, dávno bych od filmu odešla.“ Na tom se nic nezměnilo dodnes, kdy po smrti manžela bydlí v Kalifornii a věnuje se převážně svým synům a jejich rodinám.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...