Sorbet z lesního ovoce

Potřebujete:

500 g směsi lesních plodů – borůvky, ostružiny, maliny, 100 ml vody, 100 g třtinového cukru, šťáva z citronu, 10 lístků máty + na ozdobu

Postup:

  1. Do kastrolku nalijte vodu, přidejte cukr a dejte na plotýnku. Vařte do té doby, až se cukr rozpustí. Poté stáhněte z plamene, přidejte lístky máty a nechte 20 minut louhovat.
  2. Lesní plody omyjte, pár kousků si dejte stranou a ostatní společně rozmixujte. Z připravené vody vyndejte mátové lístky, vodu přilijte k ovoci a přidejte citronovou šťávu. Dobře promíchejte.
  3. Směs nalijte do mrazuvzdorné nádoby a dejte do mrazáku. Pak z ní lžící nebo malou naběračkou tvořte kopečky a nandejte do misek. Ozdobte čerstvým ovocem, mátou a hned podávejte .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...