Soused byl čaroděj, který viděl do budoucnosti

Znala jsem ho léta, a přesto jsem netušila, že po večerech studuje astrologii. Když se bratr dostal do potíží, těšil ho, že se brzy vše v dobré obrátí. Všechno, co řekl, se stalo.

Nikdy jsem se o věštění nezajímala a abych pravdu řekla, příliš jsem těmto věcem nevěřila. Kartáře a obecně veškeré věštce jsem považovala na šarlatány a podvodníky. A netajila jsem se tímto názorem. Možná to byl důvod, proč o svém koníčku náš soused nikdy před námi nehovořil. Chtěl se vyhnout mým uštěpačným poznámkách, které bych jistojistě na jeho hlavu metla.

Také vás může zajímat ...

Čas od času jsme společně s mým bratrem chodili do oblíbené hospůdky Pod schůdky, kde jsme popíjeli pivo a propírali novinky a také politiku. Občas jsme si zahráli šipky a v bujarém veselí se společně vraceli domů. A tam jsme se občas setkali se sousedem.

Ani ve snu mě ale nenapadlo, že by se takový chlap mohl zabývat esoterikou…

Bratr se řítil ke dnu

Ivo byl v té době nenápadný, tuctový a tichý člověk. Táhlo mu už na Kristova léta a stále byl svobodný. Byla jsem o sedm let mladší, a v tu dobu už kolem mě pobíhaly dva caparti. Bratr pracoval jako technik v jedné nedaleké velké fabrice a měl starosti, neboť se u nich začalo mluvit o propouštění. Otázce souseda Petra, který se zeptal Iva na datum narození, jsem vůbec nevěnovala pozornost.

Bylo to tak mimoděk. Trochu mě jen zarazilo, že se zeptal i na hodinu narození. Já ani bratr jsme za tím neviděli nic než zvědavost. Rozvinuli jsme ale na toto téma debatu, a nakonec se dopracovali až k tomu, že jsme zavolali ze zvědavosti matce. Do té doby jsme svou hodinu narození nevěděli. Astrologie a horoskopy tehdy ještě nebyly tak známé, jako dnes.

Brzy jsme toto téma zamluvili a s tím jsme se také rozešli ke svým domovům.

Věštil skvělé časy

Krátce nato jsme se s Petrem potkali v domě u výtahu. Řekli jsme si v rychlosti aktuální novinky a já mu mimochodem sdělila, že Ivoše opravdu propustili ze zaměstnání. A jako by to ještě nestačilo, objevil se u něj i zdravotní problém. Petr se jen lehce pousmál a prohodil: „V jeho dnešní životní krizi se už objevuje zárodek jeho budoucího velkého životního úspěchu.

Brzy bude zdravý, mocný a šťastný!“ To vše prý vyčetl z data bratrova narození. Říkala jsem si, že to je nesmysl a soused se nejspíš zbláznil. Pro pobavení jsem to přetlumočila bratrovi. Od této chvíle uplynulo několik let. Z Ivoše se stal úspěšný daňový poradce a majitel několika obchodů. Je hrdým otcem zdravé a hezké tříleté dcery. A samozřejmě má skvělou manželku.

Sousedův výrok, že v každém neúspěchu je obsažen zárodek budoucího úspěchu se potvrdil později i u mě. .

A astrologii dnes už v žádném případě nepodceňuji.

Pavlína (41), Sokolov.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...