Spala jsem s manželi obou mých kamarádek

Vždycky jsem chtěla, co mají ostatní. A tak jsem „musela vyzkoušet“ i partnery svých nejlepších kamarádek. Samozřejmě jsem jim to nikdy neřekla a neřeknu. Nechci o ně přijít.

S Jitkou a Zuzanou jsme si padly do oka už na obchodní akademii. Byly jsme praštěné holky, co bez sebe nedaly ránu. Chodily jsme tancovat, na koncerty nebo jsme jen zakotvily doma a mrkly na romantický film, nebo si vyprávěly o svých láskách. A právě naše lásky nám často dávaly směr. Když totiž Zuzana chodila se zpěvákem jedné kapely, jezdily jsme často po koncertech s nimi.

Když jsem potom zase já chodila s klukem z hor, dvě zimy jsme byly prakticky pořád na lyžovačkách a bavily se u svařáku nebo grogu.

Bylo to krásné, bezstarostné období.

Také vás může zajímat ...

Lásky zvážněly

Ze střední jsme sice zamířila každá jinam, ale vídat jsme se nepřestaly. S přibývajícím časem už i naše lásky byly vážnější. Kluky už jsme neposuzovaly jen podle vzhledu, ale dívaly jsme se i na to, zda bychom si s nimi dokázaly představit budoucnost. Já tehdy chodila s Romanem. Byl sice milý a vtipný, ale už tenkrát jsem věděla, že pro mě není ten pravý.

Ve stejnou dobu Jitka randila s Markem. Hrozně se mi líbil a kamarádce jsem děsně záviděla. Říkala jsem si, že by se Marek jistě víc hodil ke mně, jenže byl zaláskovaný do Jíťi. Mě ale napadlo, že kdyby to se mnou zkusil, mohl by být tak krásně zamilovaný do mě.

A brzy jsem dostala i příležitost si dokázat, zda mi Marek podlehne.

Marka jsem svedla

Jíťa šla jednu sobotu domů už v deset, protože ji další den čekalo taneční vystoupení, a my, celá parta, zrovna řádili v oblíbeném klubu. Celou dobu jsem tančila právě s Markem a dělala na něj oči. Všichni už byli přiopilí, takže si mé snahy naštěstí nikdo nevšímal. Ale Marek ano. Kamarádi se postupně odebrali domů, až jsme s klubu osaměli.

Netrvalo dlouho a už jsme se líbali a vášeň jsme si pak „odnesli“ ke mně domů. Prožili jsme nádhernou noc. Ráno jsem čekala, že se poradíme, jak šetrně o naší lásce Jítě řekneme. Byla jsem totiž skálopevně přesvědčená, že odteď spolu s Markem chodíme. Ten se ale probudil doslova trhem.

S úlekem se rozhlížel po místnosti a když viděl můj úsměv, místo toho, aby ho opětoval, vložil si nešťastně hlavu do dlaní. „Hani, proboha, co jsme to udělali?

Já miluju Jíťu a ty přeci miluješ Romana!“

Žádný vztah se nekonal

„No, já vlastně…“ chtěla jsem Markovi říct, že to s mou láskou k Romanovi není tak žhavé, ale vůbec mě nevnímal. Pořád jen dokola opakoval, že tohle rozhodně nechtěl a ať se nezlobím. Řekla jsem si, že tady nemá smysl bojovat. Když mě nemiluje, ať jde. „Víš co, Marku, oba víme, že to byla chyba, oba milujeme někoho jiného, takže o dnešní noci prostě nikomu neřekneme.

Co se mě týče, nikdy se to nestalo!“ řekla jsem mu sebevědomě, ale chtělo se mi brečet. Marek souhlasil, hned odešel a nikdy jsme se už o našem úletu nebavili. Dokonce ani po letech. Protože si Jitku vzal a má s ní dvě děti, vídáme se poměrně často. Opravdu se celých pětadvacet let chováme, jako by se mezi námi nikdy nic nepřihodilo. To se Zuzaniným Lukášem to bylo jinak.

Mrkal na mě v podstatě kdykoli, když se Zuzka otočila.

Věděla jsem, že se mu líbím, ale taky jsem věděla, že ho zajímá každá sukně.

Další úlet s přítelem kamarádky

Jednoho dne pak na mě čekal před firmou, kde jsem tehdy pracovala. Říkal, že šel „náhodou“ kolem a jestli nemám čas na pokec. Šli jsme do malé hospůdky a zpočátku jsem se ještě domnívala, že budu Lukášovi radit, jak na šťastný vztah s jednou z mých nejlepších kamarádek. O Zuzce jsme si ale povídali jen chvíli a pak už jsme jen flirtovali.

Dopadlo to zase tak, že jsem se ráno probudila vedle přítele své kamarádky. Nebyl ale ani zhroucený, ani zamilovaný. Chtěl se se mnou jen vyspat a všiml si, že i já s ním. Popřít jsem to nemohla, zase bylo ve hře moje divné já, které musí mít všechno, co moje kamarádky.

Tentokrát hrobové mlčení navrhl Lukáš a já souhlasila.

Celoživotní tajemství

Nechtěla jsem si zničit přátelství kvůli jedné „nehodě“. Čekala jsem ale, že s Lukášovým životním stylem stejně spolu se Zuzanou dlouho nebudou, a že alespoň tohle tajemství jednou budu moct svým kamarádkám prozradit. Všechno bylo ale jinak. I když se Zuzana s Lukášem několikrát rozešli a zase sešli, nakonec se stejně vzali.

Lukáš se samozřejmě nezměnil, ale přesto je spokojeným manželem a otcem tří dětí. A tak se stalo, že mám dvě nejlepší kamarádky a oba jejich manželé se mnou kdysi dávno něco měli.

Ačkoli i já jsem už dlouho vdaná a stoprocentně věrná, holkám do historie nahlédnout nenechám, myslím si totiž, že by mi ani po letech neodpustily.

Hanka Š. (48), Plzeň

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...