Spásná mateřídouška

V tomto období jsou jí bohatě poseté louky. Jak ji využít?

Také vás může zajímat ...

Tato léčivá bylina obsahuje thymol a karvakrol. Jde o látky, které působí antisepticky, a snižují tak riziko infekce. Je bohatá i na třísloviny a flavonoidy, které mají zase pozitivní vliv na trávicí systém.

  1. Po této bylince určitě sáhněte, když vás překvapí prochladnutí. Kvetoucí nať mateřídoušky se užívá při léčbě dýchacích cest, protože podporuje vykašlávání, uvolňuje hleny, zmírňuje suchý kašel a rýmu.
  2. Pomáhá také při poruchách zažívání, jako jsou nadýmání a koliky. Posiluje žaludek a preventivně působí proti tvorbě ledvinových kamenů. Má močopudné a detoxikační účinky.
  3. Osvědčila se i při úporných bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě, špatné náladě, melancholii a splínu. Pokud jste vystresovaná z práce, mějte ji vždy po ruce, abyste si mohla připravit čaj.
  4. Tuto bylinku navíc můžete používat i z venku. Jejich výrazných antiseptických účinků lze s úspěchem využít při různých kožních zánětech, plísňovém onemocnění kůže a na špatně se hojící rány, vředy či spáleniny od slunce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...