Špenátová roláda se šunkou

Není nad lepší lehký oběd či pořádnou svačinku a přesně takový pokrm je originální roláda s kuřecím masem.

Ingredience: 200 g čerstvého listového špenátu, 5 vajec, 4 lžíce špaldové mouky, 1 kypřící prášek, 1 lžíce olivového oleje, 2 špetky soli

Náplň: 50 g strouhaného tvrdého sýra, 80 g šunky nakrájené na plátky, 2 stroužky česneku, 100 g měkkého tvarohu, 2 lžičky majolky

Postup: Na pánvi rozpálíme olej, 1 prolisovaný stroužek česneku a na něm spaříme špenát, který necháme vychladnout. Oddělíme bílky od žloutků a připravíme z nich tuhý sníh. Zvlášť našleháme žloutky, přidáme do nich mouku, prášek do pečiva, špetku soli a opatrně vmícháme sníh. Nakonec vmícháme vychladlý špenát.

Hmotu nalijeme na plech, který před tím vyložíme papírem na pečení a dáme do předehřáté trouby.

Pečeme při 200 °C zhruba 10 minut. Po vyjmutí z trouby roládu ihned srolujeme a necháme ji vychladnout. Připravíme si mezitím náplň tak, že smícháme sýr, prolisovaný česnek, tvaroh a majolku. Vychladlou roládu opatrně rozbalíme, potřeme náplní, vyskládáme na ni šunku, srolujeme ji a dáme do lednice vychladit.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...