Splašené hormony? Pomůže vám jóga!

Klasická jóga ale nestačí. Zkuste tu hormonální. Je lepší než kdejaký chemický medikament. Pomůže vám nejen uvést hormony do přirozené rovnováhy, ale jako bonus získáte i pružnější a pevnější tělo. Stačí k tomu 30 minut denně.

Nahradí léčbu hormony

Také vás může zajímat ...

Hormonální jóga si dokáže poradit s padajícími vlasy, akné, nepravidelnou menstruací, klimakterickými obtížemi, rozkolísanou hladinou hormonů a řadou dalších potíží. Jde o komplex cviků zahrnujících dynamické pozice, dechové techniky, práci s energiemi a koncentrační antistresové prvky. Aby to fungovalo, je důležitá pravidelnost cvičení.

Odstraní menstruační potíže

Pravidelné cvičení hormonální jógy pomáhá řešit takzvaný premenstruační syndrom, tedy výkyvy nálad, napětí a zmírní či úplně odstraní bolesti. A spoustě žen už pomohla s otěhotněním. Sedavý styl života totiž vede ke změnám v postavení pánve, což brání prokrvení a regeneraci vnitřních orgánů.

Následkem pak bývá nejen bolestivá menstruace, ale i neschopnost přirozeného početí.

Vyřeší problémy se štítnou žlázou

Hormonální jóga může být prospěšná v léčbě poruch štítné žlázy. V tomto případě ale nespoléhejte pouze na cvičení, provádějte ho jako doplněk ke klasické medicínské léčbě. Cvičení hormonální jógy představuje doplňkovou metodu, s jejíž pomocí dobré výsledky vhodně podpoříte.

Poradí si s menopauzou

Hormonální jóga je ideální pro ženy v období přechodu a po něm. Cvičením sice již nelze ovlivnit hladinu klesajících hormonů, ale lze ovlivnit klimakterický syndrom, a to výrazně. Může pomoci s pocením, nespavostí, depresemi, snížit výskyt osteoporózy, zlepšit stav cév a tím i riziko cévních chorob.

Zvyšuje sexuální apetit

Ženy s přibývajícím věkem pociťují často menší chuť na sex, což se negativně odráží ve vztazích i celkové životní pohodě obou partnerů. I tady může hormonální jóga prospět. Nebojte se o svém problému promluvit s lektorkou, se kterou se v případě vašeho zájmu můžete domluvit i na individuálních lekcích.

Hodí se pro každého

Cvičení hormonální jógy může přinést i další výhody, například lidem trpícím migrénami či cukrovkou. Je vhodná nejen pro ženy, ale i pro muže. Neexistuje jen jedna sestava cviků, pro každý problém je jiná. Pokud ji chcete začít cvičit, obraťte se na odborné studio, kde lekce vedou zkušené lektorky. Špatným prováděním cviků byste si mohli i ublížit.

A až budete mít vše zažité, můžete pokračovat sami doma.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...