Sprcha versus vana. Co je lepší?

Upřednostňujete nepřetržitý proud vody nebo máte ráda klidnou hladinu stojaté vody ve vaně? Obojí má pro vaše tělo blahodárné účinky! Jak sprcha tak vana má své pro a proti.

Proto byste měla oba tyto dva typy umývání využívat a střídat. Častější by ale mělo být rozhodně sprchování.

Také vás může zajímat ...

Sprcha prospívá vaší pokožce

Kromě pečlivější hygieny je sprcha také úžasná pro rozproudění vašeho krevního oběhu. A pokud se nebráníte ani studenému proudu vody, vězte, že budete pociťovat daleko větší pohodu a zbavíte se náladovosti a depresí. Navíc si tímto způsobem také posílíte celkovou imunitu těla. Sprcha je obecně rychlejším způsobem koupání, proto ji využívá větší množství lidí a je to tak správně.

Sprchování byste měla preferovat ve všedních dnech a o víkendu si kdyžtak dopřát pohodovou hřejivou koupel plnou pěny a třeba i plápolajících svíček.

Ve vaně se nejlépe uvolníte

Toužíte po uvolnění svalů a celkové relaxaci? Pak pro vás musí být poležení ve vaně naprostá lahoda stejně jako relaxační masáž! Je to navíc daleko levnější varianta než předražené masážní procedury. Určitě si vanu dopřávejte, ale omezte to na jednu koupel týdně. Časté naložení do vany totiž vaší pleť paradoxně vysušuje.

I po koupání byste se měla ještě přesto krátce osprchovat proudem vody, který vám smyje veškeré nečistoty z těla důkladněji.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...