Stala jsem se tchyní svého nejlepšího kamaráda!

Nejmladší dcera mi připravila šokující překvapení.

Život občas přináší zajímavé situace, které se nedají dopředu naplánovat.

Roman byl mým nejlepším kamarádem už od základní školy. Krátce jsme spolu chodili v době dospívání, ale i když jsme se pak rozešli, zůstali jsme důvěrnými přáteli.

Také vás může zajímat ...

Bývali spolu často

Já jsem se provdala celkem třikrát a s každým ze svých manželů jsem měla jednoho potomka: s prvním syna, s druhým a třetím dcery. Roman je všechny samozřejmě znal a byl pro ně něčím jako hodným „strejdou“. Hodně si rozuměl s mojí nejmladší dcerou Dominikou, i když je od sebe dělilo čtvrt století. Měli podobné povahy a jeden velký společný zájem: malířství.

Roman maloval amatérské, ale hezké obrazy. Dominika byla už od mala výtvarně velmi nadaná a toužila stát se slavnou malířkou. Roman jí už v jejím dětství jako rodinný přítel vodil na různé výstavy a vernisáže. Přetrvalo to až do doby, kdy byla Dominika dospělá a odmaturovala. Nikdy jsem v tom neviděla nic špatného a nepatřičného.

Nenapadlo mě ovšem, že to porozumění mezi mojí nejmladší dcerou a nejlepším kamarádem přeroste do něčeho hlubšího.

Prožila jsem šok!

Jednoho dne za mnou Dominika přišla s tím, že se mnou nutně potřebuje mluvit o něčem důležitém. Myslela jsem si, že se to týká vysoké školy, kterou studovala. Pravda byla ale úplně jiná. Dominika mi řekla, že se do Romana zamilovala, že je to vzájemné a že se chtějí vzít. Zůstala jsem stát v šoku s otevřenou pusou.

Nejprve jsem se chtěla hrozně zlobit, ale hned mi došlo, že by to nemělo smysl. Znala jsem oba dva velice dobře a bylo mi jasné, že nemám možnost to ovlivnit. Nadělalo to zlou krev mezi Romanem a mým manželem, ale ani ten skromné svatbě, kterou si Dominika a můj kamarád udělali, nezabránil.

Stala jsem se tak Romanovou tchyní, což jsem si ani ve své nejbujnější fantazii nedovedla nikdy představit.

Už se s ním tak často nevídám, ale jsem s tím smířená, protože vím, že dcera i Roman jsou spolu šťastní.

Vladimíra S. (58), Opava

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...