Starší Japonka udělala z bouřliváka Johna Lennona muže v domácnosti!

První společnou noc natočili experimentální desku a na obal se vyfotili nazí!

Dva šoky připravil John Lennon (+40) světu. Ten první, když ohlásil rozpad skupiny The Beatles, což bylo dáváno do souvislostí s jeho vztahem s Japonkou Yoko Ono (86). Druhá pak, když se stal obětí vraždy ze strany šílence.

Nejbližším člověkem byla v raném dětství pro Johna Lennona (+40) jeho teta. Mezi rodiči to totiž vůbec neklapalo, i kvůli otcovu povolání. Pracoval jako stevard na lodi a moc doma nebýval. Matka si našla milence, se kterým otěhotněla, takže na Johnovu výchovu zbyla právě teta. Později se musel John rozhodnout, s kým z rodičů chce být. Vybral si matku.

Také vás může zajímat ...

Otce pak znovu spatřil až po dvaceti letech.

Maminka se stala obětí autonehody, když bylo hudebníkovi sedmnáct let.

Manželce dal seznam milenek!

Hodně rychle si John vybudoval svoji kariéru. První deska skupiny The Beatles vyšla v roce 1962, když mu bylo 22 let. V témže roce se John oženil, vzal si svojí spolužačku z umělecké školy jménem Cynthia Powell (+75). To mu ale nijak nebránilo sbírat po světě jednu milenku za druhou – své ženě prý údajně předával po příjezdech z turné jejich seznam!

V roce 1966, kdy byl John ještě ženatý, přijela do Londýna japonská výstřední umělkyně Yoko Ono (86). Byla už dvakrát rozvedená a měla dítě. V britské metropoli pořádala výstavu, kam přišel i John. Hvězdný muzikant a nekonvenční Japonka se do sebe zakoukali. Johnovi nijak nevadilo, že Yoko byla o sedm roků starší.

Do jisté míry ji dokonce bral i jako náhradu za matku, ostatně své nové partnerce začal také Matka říkat. Yoko začala mít na Johna silný vliv. Předtím se nevyhýbal žádným požitkům včetně drog a žen měl stovky. Nyní se z něho pomalu začal stávat usedlý muž.

To bylo dost v rozporu s tím, jak se na nespoutané hudebníky díval svět – a nelíbilo se to ani ostatním členům The Beatles.

Zavinila opravdu rozpad kapely?

John a Yoko ale rozhodně nebyli typickým párem. Hned první společnou noc společně natočili speciální desku a na její obal se vyfotili úplně nazí. Připomeňme, že to stále bylo v době, kdy John ještě oficiálně nosil snubní prstýnek a žil s Cynthií.

Jeho manželka také nestačila zírat, když po návratu z dovolené z Řecka (kam ji John poslal) našla doma spoře oděnou exotickou ženu, jak se prochází pouze v županu. Bylo evidentní, že tohle skončí rozvodem! Došlo k němu v roce 1968. O rok později si John svoji japonskou přítelkyni vzal za ženu.

Ve stejném roce také došlo k rozpadu The Beatles, takže většina lidí si tyto dvě věci dávala a dodnes dává do přímých souvislostí.

Obviňují Yoko Ono z toho, že za konec jedné z nejslavnějších skupin hudební historie mohla právě ona.

Ztratil příliš mnoho krve

Pravdou je, že Yoko měla na ostatní členy The Beatles špatný vliv. John jí dával před kapelou přednost, což se projevilo i tím, že porušil dosavadní zásady a vodil jí jako cizí osobu na zkoušky skupiny. Yoko navíc chtěla mít vliv na to, co budou hrát. Johna se ale rozpad legendární kapely nijak nedotkl. Vychutnával si svůj nový vztah.

Musel ale čelit zlobě fanoušků a proto se raději z Velké Británie přestěhoval za oceán, do Spojených států. Krizi manželství řešila Yoko rázně a zajímavě: pořídila Johnovi milenku. Ten s ní pak na nějaký čas odjel pryč. Po několika neúspěšných pokusech o vlastního potomka se dvojici narodil syn Sean (44). Z Johna se stal „taťka“ v domácnosti a hudbě se přestal věnovat.

Další album natočil až v roce 1980. Netušil, že to bude jeho poslední deska. Osmého prosince uvedeného roku krátce před jedenáctou večer se John stal obětí atentátu ze strany šíleného fanouška Marka Chapmana (64). Dostal zásah pěti kulkami z revolveru, stačil ještě vyjít několik schodů a pak upadl na zem.

Ačkoliv ho do nemocnice okamžitě vezlo policejní auto, John ztratil příliš mnoho krve a zemřel.

Yoko Ono se pak už počtvrté nikdy nevdala.

Všichni od nich čekali sex, ale přišel projev!

Plni očekávání přišli novináři v roce 1969 do hotelu Hilton v nizozemském Amsterdamu. Pozvali je tam John Lennon a Yoko Ono, a protože přijali zástupce tisku v posteli, čekalo se všechno možné, včetně živého sexu před objektivy fotoaparátů. Ve slavném interview ale nakonec na erotiku nedošlo a oba novomanželé pronesli k novinářům politické projevy.

Tahle kampaň pak pokračovala ještě ve Vídni, kam John a Yoko přišli za novináři zabaleni do bílého pytle!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...