Steve McQueen odmítl na smrtelné posteli vidět svoji bývalou ženu!

Na své partnerky Steve žárlil, sám ale střídal milenky včetně prostitutek!

Herec Steve McQueen (+50) byl pověstný svým sobectvím a sebestředností. Platilo to i pro jeho vztahy, včetně toho s herečkou Ali MacGraw (81).

Otec Stevea McQueena (+50) byl cirkusovým pilotem, ale jeho syn si ho vůbec neužil. Rodiče se totiž rozvedli ještě dříve, než se hollywoodský herec narodil. Matka také nebyla žádný výkvět morálky, hodně pila a střídala muže, i za peníze.

Také vás může zajímat ...

Steve tak nejprve žil na farmě u babičky a dědečka. Pak si ho ale matka vzala znovu k sobě. Otčím byl surovec a Steve často utíkal z domova. Spoustu času trávil na ulici a dokonce byl členem dětského gangu.

Ali a Robert Evans v roce 1970

Drsňák a vzdělaná žena

Steve vystřídal spoustu zaměstnání, byl i mariňákem. Ve vojenské uniformě nejprve strávil měsíc ve vězení, ale pak dokázal zachránit život pěti kolegům, kteří se s tankem propadli pod led. Po odchodu z armády začal studovat herectví. V šestadvaceti letech natočil první film a také se poprvé oženil. Hvězdu z něho udělal slavný western Sedm statečných.

Ješitný Steve si uměl slávu vychutnat, střídal milenky jednu za druhou a přitom na svoji ženu Neile Adams (86) žárlil. Když mu zahnula ona, donutil jí prý pod namířenou pistolí, aby prozradila milencovo jméno. Přesto spolu dvojice vydržela šestnáct let.

Důvodem rozchodu byla právě Ali MacGraw (81). Ani ona nebyla v době, kdy se seznámila se Stevem, volná. Prožívala dokonce už druhé manželství. Byla úplně jiným typem než Steve. Zatímco on byl drsňák, se kterým se život moc nepáral a on se životem také ne, Ali patřila ke vzdělaným dívkám a jejím snem bylo žít v Paříži.

Nesměla točit, protože žárlil!

Filmem, který dal Ali a Stevea dohromady, byl akční snímek Útěk. Pikantní je, že k tomu, aby v něm přijala roli, přemluvil Ali její tehdejší manžel, který byl hollywoodským producentem. Herečka se během natáčení zamilovala a později konstatovala, že se tomu prostě nedalo odolat.

Láska to byla oboustranná, ale skončila nakonec špatně. Během těch pěti let, co byli spolu, si Ali prožila malé peklo. Bála se přijímat role, protože Steve žárlil na její herecké partnery i úspěchy. On sám si přitom užíval i s prostitutkami a holdoval drogám, včetně tvrdých.

Býval hodně náladový, a když ho to popadlo, neváhal si vybít vztek právě na své ženě. Jakmile se rozhodl, že se s ní rozvede, moc se s tím nemazlil. Řekl to Ali v autě a pak ji vysadil přímo na ulici. Pro herečku to byla i finanční rána, protože najednou byla bez peněz.

Během manželství totiž skoro netočila. Když pak zanedlouho Steve předčasně umíral na rakovinu, odmítl možnost, že by se s Ali rozloučil. Prý to bylo kvůli tomu, že by se jí v takovém stavu nedokázal podívat do očí a nechtěl, aby ho žena, kterou údajně miloval, takhle viděla. Spíš se ale jednalo pouze o další projev ješitnosti.

Poslední manželství netrvalo ani rok!

Téměř okamžitou náhradnicí v životě Stevea McQueena po rozchodu s Ali MacGraw se stala modelka Barbara Minty (67). Steve ji spatřil v jednom inzerátu a hodně se mu líbila. Jednoho dne Barbara obdržela od svého agenta nabídku zahrát si v hercově filmu Tom Horn.

Byla to ale jen záminka, Steve se s ní chtěl prostě sejít. Jejich lásce pak ale nebylo dopřáno moc času. Vzali se v lednu roku 1980. Zanedlouho lékaři zjistili slavnému herci rakovinu plic a v listopadu téhož roku zemřel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...