Karel Gott: Strach o život těsně před Vánoci

Zpěvák Karel Gott (79) to před Vánocemi znovu zdravotně nezvládl a v nemocnici bojoval o život. Když pak už chtěl konečně odpočívat doma na Bertramce v péči svojí ženy Ivany (42), vytočila ho k nepříčetnosti bývalá milenka. Kdy už bude mít Mistr klid?

Už dlouho se mluví o konci jeho kariéry. Všichni už vědí, že Karel Gott (79) má svá pěvecká léta už dávno za sebou, ale to si nechce, jak sám řekl, vůbec připustit. „Manželce a dětem chci ukázat, že na to stále ještě mám,“ řekl odhodlaně. Ale vážně by měl uvažovat nad tím, zda mu je přednější nestabilní zdraví, nebo touha být stále hvězdou.

Také vás může zajímat ...

Manželka Ivana Gottová (42) a jejich společné dcery Charlotte (12) a Nelly (10) ho podporují. Mistr se několikrát svěřil se strachem, že tu jednou všechny tři zanechá samotné. Tak jako každoročně božský Karel rád bilancuje průběh uplynulého roku.

Jenže to, co zažil on, by někdo jen tak neustál.

Opora v manželce mu dává nejvíce sil.

Jak dlouho mu ještě vitalita vydrží?

Manželka Ivana není národem vnímaná jako oblíbená. Možná proto, že se jí, jako jediné, z jeho stovek milenek podařilo dostat Mistra k oltáři. Nejdřív nikdo nevěřil, že jim manželství vydrží. Na Ivanu se snesla lavina útoků, že musela na Mistra vyvinout nátlak, protože proč jinak by se s ní ve svém věku na dovolené v Las Vegas oženil.

Jenže, ať si říká kdo chce co chce, to, že je jejich vztah pevný, dokazuje i desetileté výročí jejich sňatku. Karel ho s Ivanou oslavili na začátku roku v jedné z luxusních restaurací.

Mistr si tak mohl na dlouho užívat poslední příjemné chvilky v naprosté spokojenosti s rodinou.

Jedna nemoc střídá druhou

Před pár lety Mistr prodělal vážné onkologické onemocnění mízních uzlin. Bylo to velice vážné, ale zpěvák se nevzdal a nad nemocí vyhrál. O to horší bylo v tomto roce zjištění, že byl několikrát akutně převezen do nemocnice. Nejdříve se mělo jednat o běžné nastydnutí, ze kterého se nakonec vyklubal velmi závažný zánět dýchacích cest.

Božský Karel strávil několik dnů v nemocnici a to byl důvod, proč musel zrušit hned několik důležitých aktivit. Nejprve byl nucen odpískat vlastní koncert, ale i svou účast s legendární německou skupinou Alphaville. Dokonce se nemohl osobně dostavit ani na premiéru muzikálu Doktor Oz. Ale nikdo mu to nemohl mít za zlé, protože byl v té době v nemocnicích víc, než doma.

O pár dnů později byl propuštěn do domácí péče. Co si přeje nejvíce ? Ivana se ke zpěvákovu stavu nechtěla vyjadřovat, a pokud nějakou informaci vypustila na veřejnost, pak jedině přes svou tiskovou mluvčí. Gott si svůj zdravotní stav velmi dobře uvědomuje, proto ho často napadají černé myšlenky.

„Kéž by to ještě chvíli vydrželo, aby mě děti ještě viděly před vyprodanou halou a v plné síle,“ povzdechl si při pomyšlení, zda se ještě naplno vrátí na pódium.

Stále chodí do společnosti a užívá si s kamarády.

Z čeho má největší strach?

Vzhledem ke zdravotním komplikacím, které se mu lepí na paty, jsou v jeho požehnaném věku obavy o život a o budoucnost rodiny na místě. V příštím roce už má domluvené další koncerty. Jeho management by měl ale na Gotta brát ohledy, a ne ho hnát na hranici jeho sil! Nebo to snad on sám vyžaduje a nechce polevit ze zajetého způsobu života?

Naštvaný na svou milenku!

Před koncem roku zvedla Gotta pořádně ze židle jeho exmilenka Alice Kovácsová (52), která má momentálně za manžela swingaře Ondřeje Havelku (64). Ta se totiž rozhodla bez jakýchkoli skrupulí prodat jeden z Gottových obrazů, který jí za jejich společného románku daroval. A zpěvák tentokrát řekl pěkně tvrdá slova! „Doteď jsem mlčel, dál ale už nechci.

K posedlému psychopatickému chování a mstivému jednání paní Kovácsové říkám jediné – pomalu a jistě mě zabíjí…“ podal emotivní vyjádření. Obraz totiž vydražila během pouhých pár minut za neuvěřitelných 1,2 milionu korun. Z toho 240 000 daruje Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, v níž před třemi roky Gotta úspěšně vyléčili z rakoviny mízních uzlin.

„Ráda bych částí výtěžku poděkovala lékařům za muže, kterého mám ráda,“ okomentovala to Alice. Proč se ovšem takto chová, když má spokojené manželství?

Nebo snad nemá?

Čím rozplakal své věrné fanynky?

Byla to nabídka z čistého nebe, když Karla Gotta oslovil oblíbený zpěvák Marek Ztracený (33) s tím, že mu složil hit. Zpěvák se zlatem v hrdle souhlasil, a tak vznikla zajímavá a velmi emotivní písnička „Ty jsi pro mne ta pravá,“ ve které Mistr děkuje své manželce i dcerám za to, že tu s ním jsou. Dali si spolu i záležet na zpracování klipu, kde se Gott kouká na vlastní mladší já.

„Měla jsem u toho slzy v očích,“ dojatě píšou na Karlův Facebook jeho fanynky. Zdá se, jako by tu Karel po sobě chtěl nechat stálý důkaz lásky. Oba zpěváci se nechali slyšet, že to nebyl zdaleka první ani poslední hit, se kterým společně oslovili nespočet fanoušků.

Máme se tedy ještě na co těšit, protože Gott rozhodně nemá v plánu jít do „starého železa.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama