Stravou ke krásné pleti během Vánoc

O svátcích si v jídle více dopřáváme sladkého i tučného jídla. To může uškodit nejen linii, ale i pleti. Přesto ji můžete i bez velkého omezování zachovat krásnou a svěží.

Vzdát se smaženého kapra a bramborového salátu k štědrovečerní večeři nemusíte, jedno jídlo pleť nepokazí. Zaměřte se ale na zlepšení jídelníčku.

Také vás může zajímat ...

Zapojte antioxidanty

Ve svátečním jídelníčku byste měli více myslet na přísun antioxidantů, které mimo jiné pomáhají pokožku regenerovat a čistit, a dokonce dokážou redukovat jemné vrásky. Najdete je především v ovoci a zelenině, výborné je i pravidelné pití zeleného čaje.

Omezte tučné

Přílišné množství tuků se negativně odrazí i na stavu pleti. Trávicí systém je totiž se stavem pokožky úzce spjatý. Alespoň některé tučné a mastné pokrmy vynechte.

Přijdete vlákninu

Vláknina pomáhá trávicímu systému, aby se lépe vypořádal s náročnějším obdobím. Přidejte do stravy více vlákniny, například ve formě ovoce, zeleniny nebo ovesných vloček.

Více pijte

Dostatečný pitný režim je nenahraditelný i pro zdravou a krásnou pleť. Denně vypijte minimálně 2 litry vody nebo nedoslazovaných tekutin. Díky lepší hydrataci získá í pokožka větší pevnost a pružnost.

Dejte si citron

Díky vysokému obsahu vitamínu C posiluje citron imunitu, ale pomáhá i čistit játra a ta jsou důležitým detoxikačním orgánem. Přidejte si citron do čaje, do vody a nezapomeňte si jím vylepšit i smaženou rybu nebo řízek.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama