Suchá masáž proti celulitidě

Bojujete s celulitidou? Pak určitě vsaďte na suchou masáž.

Kvalitní kartáč je základ

Také vás může zajímat ...

K suché masáži budete potřebovat kartáč. Ne však obyčejný. Kupte si ten s přírodními štětinami a delší rukojetí, abyste pohodlně dosáhly na všechny partie. Štětiny by rozhodně neměly být příliš tvrdé. Místo kartáče lze použít i masážní sisalovou rukavici.

Jak masáž provádět

Suchou masáží začněte den. Ideálně před ranní sprchou. Rozproudit si krev před spaním není úplně dobře. Masáž provádějte 2 až 3krát týdně, vždy tak 10 minut. Nesnažte se kůži dřít, dělejte to jemně. Velký tlak nemá takový efekt a kůže bude akorát podrážděná. Až si časem pokožka zvykne, můžete přitlačit natolik, jak vám to bude příjemné. Všechny tahy provádějte směrem k srdci.

Postupujte dlouhými tahy od kotníků k trupu, pokračujte ke stehnům a hýždím. Tyto partie masírujte krouživými pohyby. Následuje bříško. Krouživé pohyby by měly být po směru hodinových ručiček. Po bříšku jsou na řadě paže. Masáž provádějte od hřbetu ruky přes vnější stranu k ramenům a následně stejným způsobem i po vnitřní straně. Pak přejděte k zádům.

Tam postupujte od středu k ramenním kloubům.

Pokračujte dekoltem

Ten masírujte krátce a velmi jemně. Po skončení masáže se vždy osprchujte. Rozhodně kůži prospěje namazat ji vyživujícím mlékem. Póry jsou otevřené a přijímají dobře potřebné vyživující látky.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...