Svatbu i rozvod jsme měly se sestrou ve stejný den!

Když jsme zjistily, že se budeme vdávat v ten samý den, musely jsme se tomu smát.

Život někdy přináší zajímavé náhody, které by předem jen těžko někdo naplánoval.

Pocházím z menší vesnice. Vyrůstala jsem ve šťastné rodině společně s mladší sestrou Martinou. Naše cesty byly vždycky nějak provázané, až jsme se tomu občas samy divily. A velice podobný průběh měla i dlouhá manželství nás obou.

Také vás může zajímat ...

Zachránil mě bývalý spolužák

V mládí jsem si dlouho nemohla najít toho pravého partnera. Přiznávám s odstupem času, že to bylo i kvůli mojí vybíravosti. Ne každý mi byl zkrátka dost dobrý. Odmítla jsem i hodné kluky a muže jen proto, že jsem chtěla někoho vysněného. Jak to tak bývá, ten kdo příliš dlouhá přebírá, nakonec nemá nic. V pětadvaceti jsem začala panikařit a bát se, že už si nikoho nenajdu.

V dnešní době by to nic neznamenalo, ale tenkrát to byl už na vdávání dost vysoký věk. Navíc jsem měla příklad právě ve své sestře Martině. Ta si našla přítele už v osmnácti letech a od té doby s ním chodila a později i žila. Do svatby se sice nehrnuli, ale bylo jasné, že před oddávajícím úředníkem jednou se svým Kamilem skončí.

V době, kdy moje panika dosahovala téměř vrcholu, potkala jsem po letech Honzu, bývalého spolužáka ze základní školy. Líbil se mi už tenkrát ve školních lavicích. Párkrát jsme si spolu vyrazili a najednou tu byl vztah, na jaký jsem celou tu dobu čekala. Chtěla jsem se vdávat co nejdřív, možná jsem měla i podvědomý strach, aby vše předčasně neskončilo.

Honza byl do mě opravdu zamilovaný, takže jsem ho ke svatbě nemusela dlouho přemlouvat.

Jeden den, dvě svatby

Narychlo jsme si tedy vyjednali svatbu a pak jsem to oznámila rodičům i sestře. Zatímco otec s matkou dávali najevo radost, Martina se tvářila zaraženě. Vzápětí vyšla najevo neuvěřitelná věc. Sestra se totiž právě také chystala oznámit, že se bude vdávat. A neuvěřitelnou shodou náhod si vyjednala tentýž termín jako já, na stejné radnici, jen na rozdíl ode mě dopoledne.

Byl to takový šok, že nikdo z nás nevěděl, jestli se má smát nebo zlobit. Dopadlo to nakonec tak, že se opravdu konaly obě svatby v jeden den. Vzájemně jsme si s Martinou popřály do našich vztahů hodně štěstí a dlouhá léta to opravdu vypadalo, že se to přání plní. Oběma se nám narodily dvě děti. Mně to vyšlo podle přání na syna a dceru, zatímco sestra měla dvě holky.

V obou našich manželstvích přišly krize, tak jako asi časem v každém vztahu. Podařilo se mi překonat Honzovy psychické problémy, zatímco švagr Kamil byl mojí sestře nevěrný. Vše se ale nakonec vrátilo do zajetých rodinných kolejí.

Toho dobrého bylo v obou našich manželstvích vždy více než toho problematického.

Málokdo nám to věří

Poslední roky mého manželství nepatřily k nejšťastnějším. Úplně jsme se s Honzou odcizili. Už jsme vlastně nebyli ani schopní se pořádně pohádat, začali jsme si být lhostejní, což je asi to nejhorší, co dva lidi může potkat. S návrhem, abychom se rozvedli, přišel Honza a protože jsem ani já nenašla důvod, proč v našem manželství formálně pokračovat, odsouhlasila jsem mu, aby podal žádost.

A pak se stalo něco nečekaného. Než jsem o svém rozvodu stačila informovat sestru – rodiče už bohužel nežili – přišla ona za mnou, že její Kamil jí chce vyměnit za mladší. Podal žádost o rozvod a ona ví, že ho stejně v manželství neudrží. Vyplakaly jsme se jedna druhé v náručí a pak už jen čekaly na termín našich rozvodových stání. Osud si pekelně zažertoval.

To, že můj a sestřin rozvod proběhne ve stejné budově, se dalo čekat, ale rozhodně ne fakt, že oba soudy vyšly na stejný den – a opět Martina dopoledne a já odpoledne. Téhož dne jsme tedy byly se sestrou znovu „svobodné“, ale netruchlily jsme a šly jsme tu neuvěřitelnou náhodu oslavit do vinárny.

Když to dnes někomu vyprávím, stává se, že mi nevěří, ale já i Martina to můžeme prokázat svými oddacími listy i rozvodovými dokumenty!

Pavlína Z. (54), Vysočina

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...